У Меджибізькому замку знайшли княжі печатки ХІІ століття
Знахідки свідчать про інтенсивне листування між тогочасними Межибожем і Києвом.
На Хмельниччині у Меджибізькому замку археологи виявили дві князівські печатки, їх датують ХІІ століттям. Артефакти належали князю Ярославу Ізяславовичу.
Про це повідомляє Укрінформ.
Директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець розповів, що у них шостий рік тривають ремонтні роботи. Перед тим, як передати майданчик для реставрації, проводять археологічні дослідження.
“Цього року ми копаємо саме там, де знаходилися укріплення періоду Київської Русі – це укріплення літописного граду Межибоже. Ми знайшли там дві печатки, а загалом їх уже шість. Вони однакові й належать князю Ярославу Ізяславовичу, а це середина-друга половина ХІІ ст. Вони свідчать про інтенсивну переписку між Меджибожем і Києвом, де був великим київським князем Ярослав Ізяславович”, – зазначив Погорілець.
За його словами, печатки виготовлені зі свинцю. Ними скріплювалися грамоти, які князі писали один одному.
“Такі печатки виконували дві функції. Вони були замість підпису князя та надавали можливість розкрити сувій, не пошкодивши печатку, тобто забезпечували достовірність інформації, що передавалася в листі”, – пояснив директор заповідника.
Наразі уже провели попередню консервацію печаток. Найближчим часом їх експонуватимуть для гостей заповідника.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Одесі археологи знайшли монету часів Золотої Орди.