12:21, 4 серпня 2021

У Дрогобичі хочуть демонтувати меморіал працівникам НКВС, які загинули в боях з УПА

На “Кладовищі радянських воїнів” у Дрогобичі є 15 братських могил і три індивідуальні могили працівників НКВС та МДБ-КДБ.

92_big.jpg
wikimapia.org

У Дрогобичі на Львівщині планують демонтувати меморіал слави “Кладовище радянських воїнів” разом з похованнями (більш відомий дрогобичанам під назвою “Вічний вогонь”). У подальшому там хочуть облаштувати громадський простір.

Про це повідомляє zaxid.net.

Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни у центрі Дрогобича побудовали у 1974 році. За даними дослідників, там ховали працівників підрозділів НКВС та МДБ-КДБ, які загинули у післявоєнний період в боях з УПА.

Представники громадських об’єднань міста неодноразово ставили питання про необхідність демонтажу “Вічного вогню”,  як елементу тоталітарного комуністичного режиму. Тож у вівторок, 3 серпня, міська рада оголосила громадське обговорення щодо демонтажу та подальшого облаштування цієї території. Після цієї дискусії рішення про демонтаж комуністичного пам’ятника прийматиме Дрогобицька міська рада. Це буде орієнтовно на початку вересня.

“Як виявилося, настрої є різні. Є люди, які є противниками демонтажу. Є люди, яким байдуже. А є національно-патріотично налаштовані мешканці, які вважають, що не місце в Дрогобичі комуністичним символам. Можна сказати, що більшість людей за демонтаж”, – розповів заступник мера міста Андрій Ковч.

З його слів, після рішення про демонтаж на місці меморіалу проведуть дослідження, знайдені останки перенесуть на цвинтар. За офіційними даними, на “Кладовищі радянських воїнів” у Дрогобичі є 15 братських могил і три індивідуальні могили радянських воїнів.

Далі там планують облаштувати сквер чи інше місце пам’яті жертв Другої світової війни. Хоча лунають пропозиції збудувати там транспортну розв’язку. Демонтовані елементи радянського меморіалу передадуть в музей “Територія терору” у Львові.

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

pamjatnik-petrovs-komu.jpg

В Україні знесли останній пам’ятник співорганізатору Голодомору Петровському

Батьківщина-мати

Міністерство культури пояснило, чому “Батьківщину-мати” досі не декомунізували

проспект жукова

У Харкові суд втретє скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова

Проспект Жукова

У Харкові суд знову скасував перейменування проспекту Жукова

Демонтаж Монумента слави

У Львові завершують демонтаж частини Монумента Слави

1552557948_7886663_original.jpg

На Полтавщині демонтували останній у регіоні пам'ятник “дияволу революції” Свердлову

Проспект Жукова

Президент України не проти, якщо у Харкові залишать проспект Жукова

Novgorodske-Nyu-York-listivka-istorichna.jpg

Нью-Йорк: Прифронтовому селищу Новгородське повернули історичну назву