11:02, 26 липня 2021

У Львові повністю демонтували Монумент слави

Проросійський ведучий Артем Нікіфоров уже заявив про наміри викупити частину демонтованих фігур.

Screenshot_13-9 (1).png
dilo.net.ua

У Львові демонтували останні фігури монумента “Бойової слави радянських збройних сил” – “Батьківщину-матір” та червоноармійця з мечем. Скульптури перевезли в музей “Територія терору”,  як і ті частини  пам'ятника, які зняли раніше.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Я піднесений, бо чекав цього моменту давно, хотілося позбутися цієї русифікації. Нам цього не треба. Були демонтовані елементи з металу, якого було досить багато, а також міцний бетон був. Планували два дні працювати, а вийшло за один”, – зазначив будівельник Василь Луць.

Водночас ведучий проросійського телеканалу “Наш” Артем Нікіфоров заявив про намір викупити цю частину монумента.

“Як адвокат здійснюю представництво інтересів особи, зацікавленої у придбанні демонтованої скульптурної композиції «Батьківщина благословляє воїна» у Львові та можливого вивозу даного об‘єкту монументального мистецтва до однієї з країн ЄС. Відкрите прохання до міської влади чи інших компетентних органів встановити зв‘язок для обговорення умов угоди”, – написав Нікіфоров.

Чиї інтереси представляє ведучий та за сумісництвом адвокат – невідомо. Однак Нікіфоров зазначив, що його клієнт вже давно цікавиться об'єктами соцреалізму, особливо монументальним мистецтвом.

Монумент бойової слави радянських Збройних сил відкрили у травні 1970 року. Його звели у горішній частині Парку культури та відпочинку, на місці розораних могил давнього Стрийського цвинтаря. Там традиційно проводять заходи, присвячені Дню перемоги.

За задумом, пам'ятник мав розкривати історію Радянської армії в шести багатофігурних горельєфах: “Народження Червоної армії”, “Громадянська війна”, “Визволення Західної України”, “Рік 1941-й”, “Велика Вітчизняна війна” і “Перемога” У центрі ансамблю – фігури радянського воїна і “Батьківщини-матері”. П'ять із шести горельєфів демонтували у лютому 2019-го через їх аварійність та передали у музей “Територія Терору”.

11 травня 2007 року Львівська міськрада створила комісію, яка мала розглянути питання про можливий демонтаж меморіалу або видалення окремих його елементів як “імперсько-більшовицьких символів”. Однак у лютому 2014 року після засідання виконкому Львівської міськради дійшли до висновку, що “Монумент Слави ніхто не збирається зносити”.

Вже через два роки, у квітні 2016-го, низка депутати ЛМР звернулась до міського голови Львова із заявою, в якій просили демонтувати Монумент Слави. Вони наголошували, що існування монумента у Львові є прямим порушенням законів про декомунізацію.

15 лютого 2018 року невідомі представники правих організацій молотками і сокирами відбили від пам'ятника деякі елементи. На місці перед тим самовільно встановленого напису “Переможцям над нацизмом” білою фарбою написали “Пам'ятник окупантам”.

17 грудня 2018 року розпочався демонтаж монументу у зв'язку з його аварійним станом. Через кілька місяців, у березні, знесли стелу і демонтовали радянську зірку.

Згодом колишній депутат-регіонал Михайло Добкін повідомив, що викупив демонтовану зірку за майже пів мільйона гривень.

Схожі матеріали

pamjatnik-petrovs-komu.jpg

В Україні знесли останній пам’ятник співорганізатору Голодомору Петровському

Батьківщина-мати

Міністерство культури пояснило, чому “Батьківщину-мати” досі не декомунізували

проспект жукова

У Харкові суд втретє скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова

Проспект Жукова

У Харкові суд знову скасував перейменування проспекту Жукова

Демонтаж Монумента слави

У Львові завершують демонтаж частини Монумента Слави

1552557948_7886663_original.jpg

На Полтавщині демонтували останній у регіоні пам'ятник “дияволу революції” Свердлову

Проспект Жукова

Президент України не проти, якщо у Харкові залишать проспект Жукова

Novgorodske-Nyu-York-listivka-istorichna.jpg

Нью-Йорк: Прифронтовому селищу Новгородське повернули історичну назву

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом