Техас визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу
Таке рішення прописали у Резолюції №253 Палати представників штату, яку оприлюднили на офіційному сайті законодавчого органу.
Американський штат Техас на місцевому законодавчому рівні визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та визначив листопад 2021 року місяцем пам’яті про жертв цієї трагедії.
Про це повідомляє Укрінформ.
“Палата представників 87-го скликання законодавчого органу штату Техас цим визнає листопад 2021 року Місяцем пам’яті жертв геноциду в Україні та закликає жителів штату замислитися про Голодомор та вшанувати пам’ять загиблих”, – йдеться у відповідній резолюції.
Комітет США з визнання Голодомору в Україні геноцидом, та висловив вдячність почесному консулу України Грегу Бучаю “за його зусилля і старання, спрямовані на сприяння поінформованості про Голодомор у штаті Техас”.
Рішення підтримали 142 місцевих законодавці, жоден не виступив проти.
Таким чином, підкреслили в комітеті, Техас став 23-ім американським штатом, який визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Наприкінці 2018 року обидві палати Конгресу США визнали Голодомор в Україні геноцидом. Водночас для остаточного визнання Сполученими Штатами цієї трагедії необхідне відповідне рішення адміністрації США. Визнання на рівні кожного штату посилює цю позицію та сприяє поширенню правди про злочини сталінського режиму проти українського народу.
В Україні Голодомор 1932-1933 років на законодавчому рівні визнали геноцидом 28 листопада 2006-го. Тоді Верховна Рада ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».
Загалом Голодомор офіційно визнаний геноцидом українського народу у близько 20 країнах та шести українських церквах.
Автор терміну “геноцид” та один з ініціаторів визначення геноциду в правових термінах – Рафал Лемкін – також вважав Голодомор геноцидом українського народу.
Нагадаємо, Національний музей Голодомору-геноциду створив онлайн-ресурс “Свідчення”, де зібрані свідчення про Голодомор 1932–1933 років.