Світовий конгрес українців створює глобальну Мережу нащадків жертв Голодомору
Мережа нащадків Голодомору – це перша глобальна спільнота, покликана об'єднати родичів тих, хто вижив під час геноциду українців 1932-33 років.
Світовий конгрес українців (СКУ) поставив собі на меті поєднати родичів жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років, де б вони не жили. Відтак активісти започаткували всесвітню Мережу нащадків Голодомору.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Проєкт почали створювати наприкінці минулого року, а 19 травня СКУ закликав усіх нащадків українських родин, які пройшли через влаштований радянською владою штучний голод, реєструватися у Мережі і ділитися своїми сімейними спогадами.
“Ми – унікальний особистий голос та визнання родинних історій Голодомору-Геноциду задля поширення правдивої історії та протидії дезінформації про геноцид, вчинений проти українського народу”, – йдеться на сайті Мережі.
Метою проєкту є знайти нащадків жертв Голодомору в усьому світі та залучити зацікавлених із них до діяльности Мережі. Також – “підвищувати обізнаність серед нащадків жертв Голодомору про глибоку травму поколінь родин” та сприяти зміцненню історичної пам’яті про мільйони українців, які померли чи постраждали від Голодомору. Окрім того, проєкт ставить собі за мету й поширення фактів про Голодомор, щоб розвіювати заперечення та дезінформацію.
Голова Мережі Оля Сорока закликає усіх нащадків родин, які пережили Голодомор-геноцид, долучитися до мережі “задля отримання інформації, захисту, обміну сімейними спогадами, а також для того, щоб бути впевненими, що про пережите їхніми рідними пам'ятатимуть”.
До Мережі можна долучитися на спеціальній сторінці її сайту, заповнивши відповідну форму. Для реєстрації потрібно вказати імена членів родини – жертв або тих, хто вижив під час Голодомору, дати народження/смерті (якщо вони відомі), назву регіону (області, міста або села) в Україні, де проживала родина під час 1932-33 років.
Послом Мережі нащадків жертв Голодомору є дружина третього президента незалежної України Віктора Ющенка Катерина.
Проєкт започаткували завдяки пожертві подружжя Марії і Миколи Мис та при підтримці Світового конгресу українців.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Конгрес українців Канади закликав Атлантичну Канаду визнати Голодомор геноцидом.