12:16, 21 жовтня 2021

Суд зобов’язав Львівську мерію віддати рештки агента НКВС Кузнєцова в Росію

Раніше влада міста відмовлялась розглядати питання про перепоховання   Кузнєцова – доки “Російська Федерація не верне наших полонених”.

mykola-kuznyetsov-450x281.max-1920x1080.jpg
dilo.net.ua

Касаційний адміністративний суд Верховного суду України зобов’язав виконком Львівської міськради дозволити перепоховання останків агента НКВС Миколи Кузнєцова на меморіальному комплексі у російському Єкатеринбурзі.

Про це повідомляє zaxid.net.

Родичі Миколи Кузнєцова кілька разів просили виконком Львівської міськради дозволити перепоховати його у Єкатеринбурзі, оскільки вони не можуть доглядати за могилою на відстані, а у Львові її систематично пошкоджують вандали. Однак міський голова Андрій Садовий заявляв, що ексгумувати останки російського агента неможливо, в той час, коли в російському полоні перебувають українські громадяни. Крім цього, міська рада просила СБУ та Міністерство закордонних справ надати свій висновок щодо перепоховання Миколи Кузнєцова.

До Верховного суду звернулась племінниця радянського агента НКВС Маргарита Брюханова  з проханням зобов’язати ЛМР дозволити перепоховання її дядька.  

Касаційний адмінсуд підтвердив, що Брюханова зібрала всі документи, необхідні для перепоховання родича, а СБУ чи Мінкульт, до якого зверталася міська рада, не мають повноважень дозволяти чи забороняти перепоховання. Тож 15 вересня суддя Касаційного адмінсуду Михайло Смокович зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради дозволити перепоховання останків Миколи Кузнєцова з Пагорбу Слави у Львові на Широкореченському військово-меморіальному комплексі у Єкатеринбурзі.

Миколу Кузнєцова у 1960 році перепоховали на Пагорбі Слави у Львові. Львівські праворадикали неодноразово розмальовували могилу Кузнєцова, а в березні 2019 року невідомі викрали бронзовий барельєф із його могили. Взимку 2021 року біля могили виявили підкоп.

Микола Кузнецов – радянський  диверсант, спецагент-ліквідатор, агент НКВС. 

Під час Другої світової війни виконував терористичні та провокаційні завдання радянського командування, які мали на меті викликати терор у відповідь з боку німецької окупаційної влади проти українського населення. Зокрема Кузнєцов вбивав керівників німецької адміністрації в Рівному та у Львові.

Загинув 8 березня 1944 року у селі Бопатин Бродівського району на Львівщині у сутичці з УПА.

Микола Кузнєцов підпадає під дію закону про декомунізацію.

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

декомунізація 600.jpg

“Навіть на заході України досі є пам’ятники Чапаєву і Ватутіну”, – Вадим Поздняков

Сигет 1200.jpg

Тут створювали нових людей. Про перший у світі й найбільший у Європі меморіал жертвам комуністичного терору

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України

Андрій Гречило Без брому 800

Пушкін, Катерина та Ленін — історична пам’ять українців чи символ окупації? | Андрій Гречило