10:07, 5 жовтня 2021

Створили фільтри для соцмереж із зображенням корифеїв Закарпатської школи живопису

Фільтри із зображенням Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі розробили до 130-ї річниці від  дня народження художників. 

630_360_1633265667-950.jpg
ukrinform.com

На Закарпатті розробили фільтри для фото соцмереж із зображеннями Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. Проєкт представили на всесвітній виставці в ОАЕ ЕКСПО-2020 в українському павільйоні.

Про це повідомляє Укрінформ.

“До 130-ї річниці від народження знаменитих художників, корифеїв Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі експерти з ГО “Культурна платформа Закарпаття” розробили фільтри для соцмереж із зображенням художників – відтак, користувачі зможуть зробити світлини з корифеями та тим самим привернути увагу до їхньої творчості і ювілею,” – повідомив представник ГО “Культурна платформа Закарпаття” Євген Забарило.

За його словами, це фільтри для соцмереж Фейсбук та Інстаграм. Їх розробили у рамках реалізації завдань проєкту “Шлях Закарпатського живопису”, який цього року отримав продовження та підтримку Українського культурного фонду і має назву “Орнамент”.

1633265667-280.jpg
ukrinform.com

“У 2021 році найбільша кількість взаємодій із аудиторією відомих брендів відбувається через фільтри. Користувачі додають їх до фотографій, поширюють ці фото, пересилають один одному в месенджерах – так утворюється взаємодія, якої важко добитися іншими механізмами, якщо мова йде про саме молодіжну аудиторію. Наше завдання поширити знання про цих двох художників і феномен Закарпатського живопису”, – пояснює Забарило.

За його словами, цей фільтр із закарпатськими художниками Бокшаєм та Ерделі експерт проєкту Марина Михайленко представила на всесвітній виставці в ОАЕ ЕКСПО-2020, що якраз стартувала.

“Ми хотіли на ЕКСПО заявити, що Україна – інноваційна держава і поширює свою культуру сучасними технологічними методами також. Ми хотіли згенерувати формат, як би мала виглядати подібна промоція культурного продукту... Зазвичай формати заходів до днів вшанування пам'яті історичних осіб обираються спілками, до яких були дотичні ці митці – письменники чи художники, це проходить у музеї, і туди приходить переважно старша аудиторія. Фактично, на такі події молодь не приходить, для них там нема атракцій, з якими можна взаємодіяти”, – вважає Забарило.

Тож автори сподіваються, що користувачі, які додаватимуть їх до своїх фото та ділитимуться в соцмережах, поширюватимуть таким чином інформацію про корифеїв Закарпатської школи живопису.

Йосип Бокшай (1891-1975) та Адальберт Ерделі (1891-1955) – художники ХХ століття, жили та працювали на Закарпатті. Розвиток Закарпатської школи живопису пов’язаний, в першу чергу, з їхніми іменами. 

Після навчання в Будапештській академії мистецтв вони започаткували на Закарпатті публічне викладання рисунку – спочатку в Публічній школі малювання (засноввній у 1927 році), а згодом і в Ужгородському художньо-промисловому училищі (заснованому у 1946-му).

Закарпатська школа живопису – живописна традиція, що сформувалася на Закарпатті у 1920-50-х роках на засадах західноєвропейського малярства початку ХХ століття з одного боку та естетики народного мистецтва регіону – з іншого.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що У “Софії Київській” провели вечірку на честь Георгія Нарбута.

Схожі матеріали

thumb_3012_product_preview_big

"Богомазов у Фінляндії". Подорож місцями, які відтворив український авангардист

600.jpg

Митець затьмареного розуму. Никифор Дровняк

Oleksandr_Murashko_-_Annunciation_-_1907-08

"Благовіщення" на київській терасі. Історія картини Олександра Мурашка

сео Самокиш

Двобій, якого не було. Історія картини "Бій Максима Кривоноса з Яремою Вишневецьким"

Мурашко_за роботою.jpg

Смерть Мурашка. Хто і за що вбив українського художника?

Олена Зарецька 600

"Якщо не комплексувати, а вчитись в Горської, то це дуже корисно", – художниця Олена Зарецька

Matejko_Khmelnytsky_with_Tugay_Bey

Ян Матейко "Богдан Хмельницький з Тугай-беєм під Львовом"

грушевський сео

Путівник Грушевського

Олекса Новаківський

"Новаківський пішов далі". Галицький критик про творчість митця