13:19, 30 вересня 2021

Президент присвоїв звання Героя України історику-досліднику трагедії Бабиного Яру

Історик Ілля Левітас заснував та очолював Товариство єврейської культури України, яке входить до складу Єврейської ради України.

Президент Володимир Зеленський присвоїв історику Іллі Левітасу звання Героя України (посмертно) за визначний особистий внесок у відродження та розвиток національних культур України, збереження та вшанування пам’яті про трагедію Бабиного Яру, консолідацію українського суспільства, багаторічну плідну громадську й просвітницьку діяльність.

Про це в середу, 30 вересня, повідомили в офісі президента.

“Подання на присвоєння цього звання Левітасу надійшло від Міністерства культури та інформаційної політики України напередодні 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, вивченням якої та вшануванням пам’яті жертв самовіддано займався Ілля Михайлович”, – йдеться в повідомленні.

Ілля Левітас (11.12.1931 – 04.08.2014) – автор і укладач 34 книг з історії єврейського народу, зокрема 12 книг про трагедію Бабиного Яру. Автор понад 220 статей.

У 1989 році заснував і очолив першу єврейську всеукраїнську організацію – Товариство єврейської культури України, яке в 1992-му увійшло до складу Єврейської ради України.

За ініціативою та під безпосереднім керівництвом Іллі Левітаса був створений Фонд “Пам’ять Бабиного Яру”, який він очолював до самої смерті. За час існування Фонд виконав величезну роботу зі збереження в пам’яті людей трагедії, яка сталася в урочищі Бабин Яр в роки нацистської окупації.

Фонди “Пам’ять Бабиного Яру” та “Пам’ять жертв фашизму в Україні”, які також входили до складу Єврейської ради України, присвоїли звання Праведника України й Праведника Бабиного Яру більш як 4 тис. осіб 13 національностей, які рятували євреїв від знищення.

Нині ті, хто мають звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, відповідно до Указу Президента від 14 травня 2021 року № 193 отримуватимуть довічні державні стипендії.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що мер Львова Андрій Садовий заклика зібрати якомога більше свідчень для визнання митрополита Андрея Шептицького Праведником народів світу.

Схожі матеріали

600.jpg

Ґжеґож Ґауден: “На початку ХХ століття антисемітизм став елементом польської самоідентифікації”

Auschwitz1.jpg

Найсумніша екскурсія на світі. Аушвіц-Біркенау

Вшанування рабина Рему, Старе єврейське кладовище в Кракові, 1931 р.

Криваві квіти. Спогади про винищення євреїв на Галичині

600.jpg

Майданек: найкраще місце після раю

syb4.jpg

Хасидська синагога в Чорткові: святиня, що занепадає духом

21.jpg

Юдейський Темпль у Чернівцях: кіно, поставлене на павзу

5.jpg

Зручний, дешевий, небезпечний. Секонд–генд сто років тому

2_seo-zowkwa.jpg

Велика синагога в Жовкві: храм без сентименту

karajimy 1200-630.jpg

Ті, що селилися на березі річки