На Тернопільщині на приватних городах знайшли 600-річні артефакти
Власники ділянок самі запросили археологів, оскільки висловили інтерес до праісторії свого краю.
На Тернопільщині, у селищі міського типу Залізці, археологи виявили 600-річні артефакти.
Про це повідомляє місцевий портал 0352.uа.
Розкопки проводили на приватних присадибних ділянках двох жителів містечка. Вони проявили інтерес до досліджень праісторї свого населеного пункту і запросили археологів.
Наголошують, що серед знайденого надзвичайно цікавим та рідкісним артефактом є шкіряний пояс ХVІІ століття. Адже в Україні дуже мало місць, де в археологічних шарах добре зберігається органіка.
Окрім того археологи знайшли різноманітний посуд ХV-ХVІІ століть, керамічні люльки, вироби із металу, ігрову дзиґу для традиційної єврейської гри дрейдл.
Серед знахідок дослідники виокремлюють і бронзовий перстень із так званим орнаментом “роза вітрів”. Він часто трапляється на пам'ятках Козацької доби ХVІ-ХVІІ століть.
Артефакти поповнять колекцію Залозецького краєзнавчого музею.
“В результаті проведених досліджень простежено хронологію забудови давнього середмістя. Зокрема, встановлено, що найраніший міський будівельний горизонт Залізців ХV-ХVІ століть представлений залишками дерев'яних будівель, які збудовані на дубових палять (сваях) загнаних у болото на якому розміщене містечко.
Також зафіксовано наявний археологічний матеріал у “доміському” горизонті. Тобто задовго до виникнення міського поселення, тут серед болота у заплаві річки Серет, на острівці існувало поселення ще в дохристиянський період... В результаті досліджень для Залозецького краєзнавчого музею здобуто велику кількість різноманітного експозиційного матеріалу”, – наголосили у музеї.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що біля села Ридодуби Тернопільської області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг.