09:21, 12 квітня 2021

На Тернопільщині виявили древній кам’яний саркофаг

Дослідники припускають, що знахідка може мати близько 6 тисяч років.

1618067794-222.png
ukrinform.ua

Біля села Ридодуби Тернопільської області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг. 

 Про це повідомляє Укрінформ. 

“Сільський голова Ридодубів Чортківського району повідомив, що під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявилися отвір. У ньому побачили людський череп”, – розповіла директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археологиня Марина Ягодинська.

За її словами, коли археологи прибули на місце знахідки, виявили у землі частину кам’яної домовини-саркофагу із місцевого “червоного” каменю. 

“Кришка, теж кам’яна, була частково проломлена під час оброблення землі технікою. Попередньо,  це типове поховання часів або так званої комарівської культуриКомарвська культура – археологічна культура бронзової доби, назва походить від могильника, знайденого біля села Комарів Івано-Франківської області. Культура поширювалась на Середнє і Верхнє Подністров’я., могильник “білопотоцького типу”, або культури кулястих амфорКультура кулястих амфор – археологічна культура епохи пізнього енеоліту, що існувала на території Дніпровського Правобережжя та межиріччі Пруту і Серету в IV-III тисячолітті до нашої ери.. Тобто, йдеться орієнтовно про IV тисячоліття до нашої ери", – зауважила Ягодинська. 

Найближчим часом дослідниця планує  виїхати на місце знахідки, де працюватиме група археологів. Фахівці остаточно визначать вік саркофагу та дослідять людські рештки, що там зберігаються.

Це не перша знахідка артефактів комарівської культури на Тернопільщині. Кілька років тому під керівництвом Марини Ягодинської біля села Кордишів археологи виявили 14 поховань у розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тисяч років.

Зокрема, під час розкопок багатошарового могильника знайшли артефакти кількох історичних періодів – комарівської культури та княжої доби. Також біля людських решток були бронзові браслети, шийна гривна  скроневі кільця, намисто із кварцу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у селі Хотин біля Рівного археологи виявили матеріали, яким 7 тисяч років.