Майстриня виготовляє ляльки-мотанки, присвячені ненародженим дітям 1932-1933 років
Жінка бере участь у проєкті “Ляльки для ненароджених”, у рамках якого майстри зі всього світу розповідають про болючі сторінки української історії.
Народна майстриня Валентина Мірошник із Черкащини виготовила понад десяток авторських ляльок на тему Голодомору. Вона – учасниця проєкту “Ляльки для ненароджених», що присвятили дітям, які так і не з’явилися на світ у 1932-1933 роках.
Про це повідомляє Музей Голодомору на своїй сторінці у Facebook.
Проєкт започаткувала у 2018 році Тетяна Золочевська з німецького міста Бремен Німеччина. Це щорічна віртуальна тематична виставка творчих робіт та спогадів про Голодомор 1932-1933 років в Україні.
У рамках проєкту майстрині народної ляльки-мотанки з України та світу розповідають своїми роботами про болючі сторінки української історії, про Голодомор, як акт геноциду українського народу. Також на основі своїх робіт вони виготовляють листівки, які розсилають друзям з усього світу.
Участь у проекті взяли не лише майстри із нашої країни, а й Норвегії, Німеччини та Португалії.
“Це тема, яка болить кожній українській родині. Це та сторінка нашої історії, яку треба пам’ятати, аби подібне ніколи більше не повторилося. Мою родину теж зачепив і Голодомор, і повоєнний голод”, – наголосила Валентина Мірошник.
Жінка розповіла, що у сім'ї її бабусі було семеро дітей. Батько помер, тож мамі довелось рятувати їх самотужки.
“Бабуся, 1922 року народження, розказувала, що і бур’яни їли, і коріння, і кльоцки зі сміття ліпили… На жаль, вижили не всі”, – каже Валентина Мірошник.
У листопаді 2018 року Валентина Мірошник та її ляльки брали участь у виставці в Консульстві України в Гамбурзі, що відкрилася, аби нагадати про важкі часи Голодомору в Україні.
Нагадаємо, День пам'яті жертв Голодоморів в Україні відзначають у четверту суботу листопада. Цьогоріч в рамках траурних заходів Український інститут національної пам'яті присвятив інформаційну кампанію дітям, які стали жертвами Голодомору, та закликав українців долучитись до акції “Запали Свічку пам'яті”.