10:25, 10 грудня 2021

Львівські депутати пропонують криміналізувати заперечення Голодомору в Україні

В Україні вже діє закон, який визнає публічне заперечення Голодомору протиправним, однак не встановлює жодного покарання за такі дії.

desktop_kdyh_toronto.jpeg
Rada.gov.ua

Депутати Львівської міської ради вимагають ввести в Україні кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та за наругу над пам’яттю мільйонів його жертв.

Про це повідомляє Львівський портал.

На позачерговій сесії у четвер, 9 грудня, депутати Львівської міськради ініціювали звернення до голови парламенту, президента і прем’єр-міністра щодо запровадження кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору та наругу над пам’яттю мільйонів українців, замордованих голодом.

Обранці громади наголошують, що закон України  “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” визнає публічне заперечення Голодомору протиправним, а також наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору та приниженням гідності українського народу. Проте не встановлює жодного покарання за такі дії.

“Така ситуація є неприпустимою, тому ми, депутати Львівської міської ради, просимо внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема ухвалити законопроєкт про встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору та наругу над пам’яттю жертв Голодомору. Відповідний законопроєкт уже є зареєстрований”, – зачитав текст звернення Любомир Мельничук.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 27 листопада, у День пам'яті жертв Голодоморів, блогер та шоумен Олександр Заліско влаштував у Львові помпезне святкування з нагоди свого дня народження.

Схожі матеріали

сео Бокань

Голодомор на заборонених фото Миколи Боканя

торгсин сео

Коштовності в обмін на їжу

800x500-Kylchuckuj.jpg

Чому відбувся Голодомор | Станіслав Кульчицький

600.jpg

Як зберегти родинні історії? 11 порад від Музею Голодомору

600.jpg

"Після Джадта берешся за голову: трясця, чому я не прочитав цього швидше?", – Ігор Балинський

Гладун_600х400.jpg

"Якби не катастрофи ХХ століття, то на початку 1990-х в Україні жило б 84 мільйони", – демограф Олександр Гладун

600+1.jpg

Кількісні докази геноциду українців

сео

Що Путін готував для українців? Фрагмент з книжки Віталія Огієнка

600.jpg

Олександр Фільц: "Усвідомлення своєї смертності – найсильніший мотор для людства"