Держдеп США розкритикував Росію за ставлення до Голодомору в Україні
У Вашингтоні заявили, що Кремль заперечує історичні події або спотворює історичні наративи, щоб представити Росію у сприятливішому світлі.
Державний департамент США оприлюднив головні дезінформаційні тези російської пропаганди. Серед іншого у Вашингтоні наголосили на “історичному ревізіонізмі” Кремля, зокрема, і щодо радянських репресій в Україні.
Про це повідомили на сайті Держдепу.
“Протягом багатьох років Росія фабрикує низку наративів, які її екосистема дезінформації та пропаганди наполегливо впроваджує у глобальне інформаційне середовище... Російські військові та розвідувальні структури роблять це, включаючи зловмисні операції в соціальних мережах, введення дезінформації у телебачення та радіо, проведення конференцій. Вони намагаються ввести в оману, ніби це Україна, а не Росія, винна у посиленні напруги у регіоні”, – йдеться у повідомленні.
Так однією із ключових сфабрикованих тем, які несе російська пропаганда, на думку Держдепартаменту, є “історичний ревізіонізм”.
Мовляв, коли історія не збігається з політичними цілями Кремля, російські урядовці та їхні представники заперечують історичні події або спотворюють історичні наративи, щоб представити Росію у більш сприятливому світлі.
У статті наводять приклад угоди про ненапад 1939 року між СРСР та нацистською Німеччиною, відомої як пакт Молотова – Ріббентропа, що розгорнуло Другу світову війну. Ця тема є політично незручною для режиму Путіна. У 2020 році російський президент навіть опублікував викривлену версію початку Другої світової війни, применшуючи роль СРСР та перекладаючи провину на інші країни.
Часто тих, хто не погоджується з викривленою версією історії, Росія називає нацистами чи симпатиками нацистів.
“Кремль також спотворює факти щодо історії державності України, поведінки НАТО під час розпаду Радянського Союзу, тюремної системи ГУЛАГ, голоду в Україні, відомого як Голодомор, та інших випадків, де історичні дії Кремля не відповідають його нинішнім політичним цілям”, – підкреслили у Державному департаменті США.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Інститут нацпам'яті випустив ролик, який розвінчує радянські міфи про День перемоги.