"Знання минулого у цьому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю". В'ятрович про скасування історії для вступу у виш

19:56, 21 січня 2023

історія

Історія України — не обов’язковий предмет під час складання національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2023 році. Такий вдосконалений проєкт для вступу до вишів представило Міністрерство освіти і науки України, який планують ухвалити на найближчому засіданні парламенту. Пропозиція одразу ж викликала шквал обурення. 

В'ятрович.jpeg

Володимир В'ятрович

кандидат історичних наук, дослідник історії визвольного руху

Анонсовані міністром освіти Сергієм Шкарлетом правила вступу до вишів, які роблять необов’язковим складання тесту з історії України роблять нашу державу слабшою. Ми у війні проти ідеї про "адіннарод", втілювачі якої хочуть знищити нас. Знання минулого у такому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю.

Минулого року тест з історії був обов’язковим для всіх (але вага балу за нього була різною для різних спеціальностей), так само, як і тести з української мови та математики.

Цього року МОН хоче лишити обов’язковими лише математику й українську мову, тоді як історія стане одним із додаткових предметів на вибір.

Але вони хочуть піти навіть далі. МОН заявив, що абітурієнтів допускатимуть до конкурсу на будь-яку спеціальність незалежно від того, який предмет за вибором вони складали під час тестування.

Іншими словами, складати тест з історії України буде необов’язково навіть для вступу на гуманітарні спеціальності. До такого навіть Табачник не додумався.
Зараз знання нашої історії важливе як ніколи. Вона фундамент нашої ідентичності, один з оборонних валів від російської агресії.

Тому найкращим рішенням було б збереження тесту з історії як обов’язкового для всіх. І в будь-якому разі цей тест має бути обов’язковим для вступу на гуманітарні спеціальності. Це – червона лінія, яку жодна влада не сміє перетинати.

Схожі матеріали

Іван Світличний 1200

Вусатий естет з Уманської. До тридцятих роковин смерти Івана Світличного

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України

пагутяк сео

Мальмансталь. Галина Пагутяк

Halyna_Pahytiak.jpg

Київ об’єднав Україну

Путін в ролі Невського_960х560_1

Путін в ролі Нєвского. Нові російські історичні темники

01.jpg

Турецький цвинтар у Лопушні. Золота галицька провінція

165902-uk

Путін воює і програє свою останню війну. Тімоті Снайдер про поразку Росії

Стус

Сновиди веселого цвинтаря. Віталій Ляска

сео хрещення

Влада чи Церква, закон чи благодать? Початки російської автократії та української демократії