Міжвоєнна Тернопільщина
Між Першою та Другою світовими війнами Східна Галичина, зокрема сучасна Тернопільщина, була окупована Польщею. Всупереч державній політиці, спрямованій на асиміляцію українців, у 1920-1930-их роках бурхливо розвивалися українські культурні та просвітницькі організації. Люди збиралися в читальнях "Просвіти", молодь гартувала дух у спортивних товариствах як "Сокіл" чи "Пласт". Українці об'єднувалися в кооперативи, пропагували гасло "Свій до свого по своє", розвивали альтернативну мережу освіти "Рідна школа". Сказати б, творили громадянське суспільство. Пропонуємо зануритися у той період, переглянувши світлини, які нам вдалося розшукати у родинних альбомах під час експедицій українськими селами.
![Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska017](/media/images/Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska017.width-400.jpg)
![Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska009](/media/images/Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska009.width-400.jpg)
![Romanivka_ Ivan Rudyі_024](/media/images/Romanivka__Ivan_Rudyi_024.width-400.jpg)
![Romanivka_ Ivan Rudyі_041](/media/images/Romanivka__Ivan_Rudyi_041.width-400.jpg)
![Lapshyn_Anastasija_Jarema005](/media/images/Lapshyn_Anastasija_Jarema005.width-400.jpg)
![Hadynkivtsi_Mariia Shchur_017](/media/images/Hadynkivtsi_Mariia_Shchur_017.width-400.jpg)
![Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska006](/media/images/Lapshyn_Stepaniya_Zhelinska006.width-400.jpg)
![28](/media/images/28_OHkanDx.width-400.jpg)
![41.Бережани7.07.1939 р. архів Галини Мострянської](/media/images/41.Berezhani7.07.1939_r._arkhiv_Galini_Mostrya.width-400.jpg)
![18](/media/images/18_htRkwQW.width-400.jpg)
![2.Berezhany](/media/images/2.Berezhany.width-400.jpg)
![3](/media/images/3_KdjMBU1.width-400.jpg)