Перші велосипеди на Галичині
Перший велосипед в Галичині з'явився завдяки Міхалу Мрозовському, який привіз його з Парижа до Львова. Той велосипед був дерев'яним. Мрозовський подарував його львівському спортивному товариству “Сокіл”. Саме член цього товариства на прізвище Пшибилінський і став першим велосипедистом у краї.
Двоколісний транспорт швидко набув популярности. У 1886 році у Львові зареєстрували “Львівський Клуб Циклістів”, який став першим велосипедним клубом на території України.
Цікаво, що популярна в Галичині назва "ровер" з'явилася у 1910-х роках за іменем англійської фірми, вироби якої набули поширення у краї.
![055_Ny`zhnij Verbizh_Ivan Ludchak.jpg](/media/images/055_Nyzhnij_Verbizh_Ivan_Ludchak.width-400.jpg)
![14715708_599754480203981_1500560534428113863_o.jpg](/media/images/14715708_599754480203981_1500560534428113863_o.width-400.jpg)
![Univ_Lukia_Lisitska033.png](/media/images/Univ_Lukia_Lisitska033.width-400.png)
![Romanivka_Hanna ta Yaroslav Koral'_014.jpg](/media/images/Romanivka_Hanna_ta_Yaroslav_Koral_014.width-400.jpg)
![060_Chaykovychi_ Mariya Popil'.jpg](/media/images/060_Chaykovychi__Mariya_Popil.width-400.jpg)
![006_Ny`zhnij Verbizh_Ivan Ludchak.jpg](/media/images/006_Nyzhnij_Verbizh_Ivan_Ludchak.width-400.jpg)
![Romanivka_ Ivan Rudyі_085.jpg](/media/images/Romanivka__Ivan_Rudyi_085.width-400.jpg)
![Kornych_Mariia Pyrih_005.jpg](/media/images/Kornych_Mariia_Pyrih_005.width-400.jpg)
![Kornych_Mariia Pyrih_028.jpg](/media/images/Kornych_Mariia_Pyrih_028.width-400.jpg)
![img185.jpg](/media/images/img185.width-400.jpg)
![img170.jpg](/media/images/img170.width-400.jpg)
Схожі матеріали
![качмар сео](/media/images/kachmar_seo.2e16d0ba.fill-600x320.jpg)