"Революція триває". Огляд книги "Український Майдан, російська війна" Михайла Винницького

ezgif.com-gif-maker (1).gif
Go to next

18:12, 4 червня 2021

Go to next

Михайло Винницький – викладач соціології Києво-Могилянської академії та Львівської бізнес-школи Українського католицького університету – впродовж Революції Гідности вів блог "Думки з Києва". У ньому він розповідав про події Майдану як їхній очевидець та учасник. У 2019 році для англомовної авдиторії написав книгу, у якій намагався пояснити Українську Революцію і подальшу воєнну агресію Росії. Нещодавно у Видавництві Старого Лева книжка побачила світ українською мовою

Володимир Молодій.jpg

Володимир Молодій

журналіст

"Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності" – це передусім докладна хроніка подій Майдану, анексії Криму й російсько-української війни до 2018 року.

Книга ілюстрована картами переміщень військ, змін кордонів непідконтрольних територій на сході України, таблицями із досягненнями й невдачами українських реформ. А також різноманітними соціальними дослідженнями, опитуваннями й виборчою статистикою. Усе це для того, аби буквально "на пальцях" пояснити іноземцям передумови й перебіг "Української кризи", як помилково називають українські події на Заході.

"Із 13 468 українських військовослужбовців (4637 офіцерів та 8831 рядових та сержантів), дислокованих у Автономній Республіці Крим наприкінці лютого 2014 року, до кінця квітня лише 3990 (серед них 1649 офіцерів) зберегли вірність присязі"

Михайло Винницький пише, що Революція Гідности не закінчилася із втечею Януковича, а триває досі. Цю думку він аргументує досвідом революцій минулого: французькою, американською і російською/радянською, які тривали значно довше, ніж сім років.

Науковий виклад і термінологія уповільнюють читання. Однак складно її читати не через це. Занурившись в описи Майданівських подій і відчуття, які  автор описує емоційно, у пам’яті одразу ж виринають спогади про кригу, вогонь і кров Майдану. Про хвилювання, напругу і страх, які міцно скували всю Україну впродовж зими 2013–2014 років.

"Саме того вечора я вперше почув жарт про парадоксальність типового українця: "Пересічному чоловікові потрібно три місяці, щоб прибити полицю у ванній, але менше ніж три години, щоб збудувати барикаду"

"На сцену вийшли строєм, у формі, озброєні міліціонери зі Львова: оголосили, що вони вступають до лав Самооборони Майдану; оплески були голосніші, ніж я будь-коли чув", – пише М. Винницький, і на очі накочуються сльози.

Книгу Михайла Винницького можна сприймати як намагання протистояти потужному потокові брехні про українські події, який російські пропагандистські медіа зливали на європейців.

"Заявляти, що Майдан або добровольчі батальйони, створені у відповідь на російську агресію 2014 року, були виявом радикально-націоналістичних явищ – це все одно, що стверджувати, ніби зображення американських президентів на американських банкнотах символізують згоду американців з рабовласництвом – тому що майже кожен з цих чоловіків колись мав власних рабів"

Українським читачам, окрім можливости під однією обкладинкою мати усю хронологію Майдану чи початку війни з Росією, книга дає змогу подивитися на самих себе очима Заходу.  "Саме для усвідомлення і комунікації масштабу того, що ми пережили (і проживаємо) й була написана ця книга", – зазначає автор.

Книгу "Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності" можна купити тут.

Схожі матеріали

Громенко_сео-1200х630

Короткий курс "Історії України" в Росії

солід сео

Таємний суп. Уривок з книжки Юрія Скіри "Солід. Взуттєва фабрика життя"

1200_C6PW8K8.2e16d0ba.fill-1200x630

"Козацький Марс". Уривок з книжки Олексія Сокирка про державу та військо Козацького Гетьманату

600

"Хочу, аби українці глибше розуміли своїх великих митців", — письменник Степан Процюк

1.Кавер_книги_1200х600_.jpg

“Кафе Європа”, “Збагнути Росію”: 10 історичних книжок 2020 року, які варто прочитати

Куромія 600х400.jpg

"Необачно трактувати Донбас як регіон, який є ворожим до цінностей Революції Гідності”, – Гіроакі Куромія

Bez nazwy-1.jpg

"Спорт НЕ поза політикою". Огляд книги "Спорт у тіні імперій" Збіґнєва Рокіти

Кн_колаж_1200x630 – кн2

"Дискримінація і нерівність" проти дискримінації та нерівності. Огляд книжки Томаса Совелла

600.jpg

"Творчість – це наше право від народження". Огляд книги "Кімната снів" Девіда Лінча