10:16, 8 грудня 2021

У Миколаєві презентували відтворене видання Мазепинського Євангелія арабською мовою

Книжку видали до 30-річчя Незалежності України.

93800cf-0003.jpg
Фото: Радіо Свобода

У Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія, надрукованого арабською мовою.

Про це повідомляє Укрінформ. 

“7 грудня на платформі Zoom відбулася онлайн-презентація факсимільного видання Мазепинського Євангелія (Київ, 2021), надрукованого арабською мовою. Захід був присвячений 140-річчю з дня заснування нашої наукової бібліотеки”, – розповіли у пресслужбі бібліотеки.

Там зазначили, що книжку видали до 30-річчя Незалежності України за ініціативою Посольства України у Ліванській Республіці та Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира разом з Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського.

Наклад видання 200 примірників.

У подарунок миколаївській бібліотеці Євангеліє передали представники Посольства України в Ліванській Республіці за сприяння кандидата філологічних наук, уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

Зазначають, що один з оригіналів Євангелія зберігається у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Його надрукували у 1708 році в сирійському місті Алеппо для арабомовного світу коштом українського гетьмана Івана Мазепи. Важливим елементом реліквії є передмова, написана Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом, присвячена гетьману-меценату.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Національному заповіднику “Гетьманська столиця” в Батурині відбудеться презентація факсимільного видання так званого “Мазепинського Євангелія” початку XVIII століття.

Схожі матеріали

800x500 obkladunka Bowgurya.jpg

Ідейний спадок козацьких літописів | Андрій Бовгиря

600.jpg

Гравюра Івана Мігури "Гетьман Мазепа серед своїх добрих справ"

Mazepa 1200.jpg

Заборонено Росією. Тетяна Таїрова про Івана Мазепу

Мазепа_СЕО.jpg

Як Москва проклинала Мазепу