11:02, 26 липня 2021

У Львові повністю демонтували Монумент слави

Проросійський ведучий Артем Нікіфоров уже заявив про наміри викупити частину демонтованих фігур.

Screenshot_13-9 (1).png
dilo.net.ua

У Львові демонтували останні фігури монумента “Бойової слави радянських збройних сил” – “Батьківщину-матір” та червоноармійця з мечем. Скульптури перевезли в музей “Територія терору”,  як і ті частини  пам'ятника, які зняли раніше.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Я піднесений, бо чекав цього моменту давно, хотілося позбутися цієї русифікації. Нам цього не треба. Були демонтовані елементи з металу, якого було досить багато, а також міцний бетон був. Планували два дні працювати, а вийшло за один”, – зазначив будівельник Василь Луць.

Водночас ведучий проросійського телеканалу “Наш” Артем Нікіфоров заявив про намір викупити цю частину монумента.

“Як адвокат здійснюю представництво інтересів особи, зацікавленої у придбанні демонтованої скульптурної композиції «Батьківщина благословляє воїна» у Львові та можливого вивозу даного об‘єкту монументального мистецтва до однієї з країн ЄС. Відкрите прохання до міської влади чи інших компетентних органів встановити зв‘язок для обговорення умов угоди”, – написав Нікіфоров.

Чиї інтереси представляє ведучий та за сумісництвом адвокат – невідомо. Однак Нікіфоров зазначив, що його клієнт вже давно цікавиться об'єктами соцреалізму, особливо монументальним мистецтвом.

Монумент бойової слави радянських Збройних сил відкрили у травні 1970 року. Його звели у горішній частині Парку культури та відпочинку, на місці розораних могил давнього Стрийського цвинтаря. Там традиційно проводять заходи, присвячені Дню перемоги.

За задумом, пам'ятник мав розкривати історію Радянської армії в шести багатофігурних горельєфах: “Народження Червоної армії”, “Громадянська війна”, “Визволення Західної України”, “Рік 1941-й”, “Велика Вітчизняна війна” і “Перемога” У центрі ансамблю – фігури радянського воїна і “Батьківщини-матері”. П'ять із шести горельєфів демонтували у лютому 2019-го через їх аварійність та передали у музей “Територія Терору”.

11 травня 2007 року Львівська міськрада створила комісію, яка мала розглянути питання про можливий демонтаж меморіалу або видалення окремих його елементів як “імперсько-більшовицьких символів”. Однак у лютому 2014 року після засідання виконкому Львівської міськради дійшли до висновку, що “Монумент Слави ніхто не збирається зносити”.

Вже через два роки, у квітні 2016-го, низка депутати ЛМР звернулась до міського голови Львова із заявою, в якій просили демонтувати Монумент Слави. Вони наголошували, що існування монумента у Львові є прямим порушенням законів про декомунізацію.

15 лютого 2018 року невідомі представники правих організацій молотками і сокирами відбили від пам'ятника деякі елементи. На місці перед тим самовільно встановленого напису “Переможцям над нацизмом” білою фарбою написали “Пам'ятник окупантам”.

17 грудня 2018 року розпочався демонтаж монументу у зв'язку з його аварійним станом. Через кілька місяців, у березні, знесли стелу і демонтовали радянську зірку.

Згодом колишній депутат-регіонал Михайло Добкін повідомив, що викупив демонтовану зірку за майже пів мільйона гривень.

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України

IMG_20210730_203608_143

Деокупація потрібна всій Україні. Галина Пагутяк

сео табличка

"Тут живе сім’я загиблого від рук ОУН"

Вадим Поздняков 600

"Що міцніший Московський патріархат, то інертнішим є населення", — Вадим Поздняков про скидання пам'ятників і перейменування вулиць

Сигет 1200.jpg

Тут створювали нових людей. Про перший у світі й найбільший у Європі меморіал жертвам комуністичного терору

сео Южноукраїнськ

Як ГАРДується Южноукраїнськ

600

"Очиститись — наш єдиний шанс вберегти себе", – Роман Лозинський про те, як проходить деколонізація

декомунізація 600.jpg

“Навіть на заході України досі є пам’ятники Чапаєву і Ватутіну”, – Вадим Поздняков