У костелі Святого Миколая завершили протиаварійні роботи
На порятунок пам’ятки благодійники пожертвували понад 21,7 мільйона гривень.
У костелі Святого Миколая у Києві, де восени минулого року сталась пожежа, завершили протиаварійні роботи.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він підкреслив, що протиаварійні роботи здійснили, щоб підготувати пам’ятку до реставрації та усунути елементи, які є небезпечними для відвідувачів.
Міністр подякував усім благодійникам, які долучились до порятунку пам’ятки. За його словами, загалом на відновлення костелу пожертвували понад 21,7 мільйона гривень.
“На мій погляд, нам вдалось досягнути відкритої комунікації держави, представників бізнесу та громадян України. Безпрецедентний випадок. Усі кошти йдуть на відновлення костелу... Цифри добровільної допомоги вражають, як і вражає те, з якою швидкістю їх було зібрано”, – сказав Ткаченко.
Далі костел реставрують всередині та ззовні. Ці роботи фінансуватимуть з держбюджету в межах програми “Велика Реставрація”.
Ремонт фасадів планують розпочати у березні. Наразі допрацьовують проєкт реставраційних робіт.
“На реставрацію внутрішньої частини також готуватимемо проєкт. Так само, як з робочою групою при МКІП щодо протиаварійних робіт, до робочої групи з реставрації увійдуть представники католицької громади”, – написав міністр.
Костел Святого Миколая у Києві звели у 1899-1909 роках у неоготичному стилі. Архітектором храму був київським митець Владислав Городецький.
У 1930-ті роки церкву використовували як складське приміщення, пізніше там зробили архів. Під час Другої світової війни будівля костелу дуже постраждала.
Ґрунтовною реставрацією костелу зайнялись з 1970-х під так званий “Республіканський будинок органної і камерної музики”. Для цього майстри чехословацької фірми “Rieger-Kloss” сконструювали великий концертний орган. При цьому намагались наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костелу. У путівниках Києвом Миколаївський костел називають однією із найцікавіших споруд архітектури початку XX століття.
Нагадаємо, пожежа у костелі Святого Миколая виникла 3 вересня. Тоді повністю згорів унікальний духовий орган, аналогів якому в Європі немає. За передніми оцінками фахівців, відновлення костелу коштуватиме понад 75 мільйонів гривень.