15:29, 12 січня 2022

У Києві відкрили мультимедійну виставку, присвячену “Щедрику”

Протягом року її планують представити в інших містах України та закордоном, переважно у США. 

630_360_1641967189-398.jpeg
www.ukrinform.ua

Міністерство закордонних справ України у рамках масштабної кампанії “Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic” запустило мультимедійну виставку про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Цей проєкт дуже особливий для МЗС, оскільки він допомагає просувати за кордоном імідж України як сучасної динамічної країни, яка має дуже давні традиції, вплетені у світовий культурний контекст. “Щедрик” – і його народна версія, і обробка композитора Миколи Леонтовича – це український внесок у світову культурну спадщину, і ми хочемо нагадати про це світові”, – сказала генеральна директорка Директорату публічної дипломатії і комунікації МЗС Ірина Боровець.

Вона додала, що протягом року цей проєкт побачать в інших містах України та світу, переважно в США.

Автором мультимедійної виставкової інсталяції про український “Щедрик” є PHOTINUS studio. Мовою сучасного мистецтва – через використання звуку, проєкцій, анімацій, кінетичних об’єктів – інсталяція розповідає про історію “Щедрика” і точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою.

“Ми виділили чотири періоди розвитку “Щедрика” – язичницький, християнський, далі коли він увійшов в історію класичної музики в обробці Леонтовича та коли почав мандрувати світом і став частиною світової попкультури”, – розповів один з розробників PHOTINUS studio Максим Роботов.

За його словами, автори інсталяції прагнули створити щось “живе, креативне, в контексті сучасного медіамистецтва”.

Проєкт реалізують за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

Виставка триватиме упродовж 12-16 січня у Музеї кіно Довженко-Центру.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Нью-Йорку та Вашингтоні запланували заходи на честь  100-річчя з першого виконання “Щедрик” в США.

Схожі матеріали

shchedryk8.original

Тріумф "Щедрика" у світі

600.jpg

Передсмертне пророцтво Миколи Леонтовича

Koshyts_sharzh.jpg

Пісня в обмін на зброю: як 100 років тому Україна переконувала надати їй військову допомогу

Щедрик 1200 діти

Повернення “Щедрика”. 100 років по тому