Росіяни назвали Шевченка російсько-українським поетом. МЗС відреагувало
У МЗС вважають, що “національна самоідентифікація Кобзаря не може викликати жодних сумнівів”.
Російський центр науки і культури в Києві провів захід “Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка”. У свою чергу Міністерство закордонних справ України відповіло на таку подію, наголосивши, що відомство “заперечує будь-які російські наративи” стосовно письменника.
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Інцидент трапився ще 9 березня. На нього звернув увагу заступник віцепрезидента Світового конгресу українців у Південній та Західній Європі Павло Садоха. Тоді він оприлюднив у Facebook відкритий лист до президента України та РНБО, в якому закликав “розглянути питання заборони в Україні функціонування осередків російської пропаганди і дезінформації “Россотрудничество”.
Однак коментарі українського МЗС та Ради нацбезпеки щодо цього журналістам вдалось отримати тільки зараз.
“У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т.Г.Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка”, – наголосили в міністерстві.
У відомстві додали, що Російський центр науки і культури в Києві – це єдина в Україні державна установа Росії з функціями культурного представництва. Мовляв, згідно з угодою між Кабміном та урядом Росії від 1998 року, в Москві функціонує Національний культурний центр України.
Водночас РНБО на запит журналістів відповіла, що розгляне питання припинення роботи Російського центру в Києві, якщо надійде подання від “президента або іншого суб’єкта законодавчої ініціативи”.
Більше про Тараса Шевченка читайте тут.
Російський центр культури й науки у Києві заснували угодою між Кабінетом міністрів України і урядом Росії в 1998 році. Українське законодавство ратифікувало її у 1999-му.
У 2016 році Європейський парламент оголосив Російський центр культури й науки у Києві спільно із російською агенцією “Россотрудничество” пропагандистською організацією.