09:16, 28 вересня 2021

На Тернопільщині перепоховали трьох бійців УПА

Останки військових виявили минулого року в лісі біля села Великі Загайці Кременецького району.

243283192_2020308628123761_2943543011172968822_n.jpg
facebook.com/uinp.gov.ua

На Тернопільщині відбулась церемонія перепоховання трьох вояків Української Повстанської Армії. Чин погребіння очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні з численним духовенством Православної Церкви України.

Про це повідомили на офіційній сторінці Українського інституту національної пам'яті у Facebook.

Останки українських воїнів знайшли у 2020 році фахівці Меморіально-пошукового центру “Доля" з ініціативи і коштом Українського інституту національної пам’яті. 

Троє вояків лежали у двох могилах в лісі біля села Великі Загайці Кременецького району Тернопільської області.

“Один із них – Марко Фук, є уродженцем села Темногайці. Особу двох інших встановити не вдалося, однак за результатами антропологічної експертизи було визначено, що вони є родичами, можливо братами. Після ексгумації останків, за результатами консультацій із краєзнавцями і громадськістю, було ухвалено рішення про їх перепоховання на цвинтарі в с. Великі Загайці”, – розповів директор Меморіально-пошукового центру “Доля” Святослав Шеремета.

Церемонія перепоховання відбулась за участі почесної варти Збройних Сил України, керівництва Тернопільської обласної ради, Кременецької райдержадміністрації, та Великодедеркальської ОТГ. Почесну варту також несли члени клубу військово-історичної реконструкції “Повстанець”.

“Місця ймовірних поховань наших вояків були виявлені краєзнавцями з громадської організації “Меморіал Південна Волинь”. Фахівцями “Долі” були проведені пошукові земляні роботи зі встановлення меж поховальних ям. Згодом була проведена ексгумація останків. На перепохованні присутні не лише чиновники, депутати місцевих рад, мешканці довколишніх сіл. Важливо, що над могилою вояків УПА останню сальву дають вояки 44-ої окремої артбригади Збройних Сил України. Поряд похований солдат 24-ї ОМБр Роман Мусій (1969 - 2014). Сьогодні Українська Держава віддала останню шану своїм героям”, – наголосив представник Українського інституту національної пам’яті Владислав Куценко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Львівщині перепоховали останки 78 жертв більшовицького терору.

Схожі матеріали

olga-ilkiv.jpg

“Я є націоналістка і націоналісткою помру”, – зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків

600.jpg

Шість міфів про Шухевича, які не дають вам спокою

hitar2.jpg

(Не)вирване коріння. Репортаж із "партизанської столиці" — Хітара

друга світова 960

Місце України в Другій світовій війні. Роман Пономаренко

Ілюстрація Олени Сметани

Є лише одна заковика. Віталій Ляска

bez_b 800x500_2 (1).jpg

Історичні відносини між Україною та Польщею | Леонід Зашкільняк

Об’єднані батальйони «Нахтігаль» і «Роланд» у Франкфурті-на-Одері, осінь 1941 року. Роман Шухевич стоїть крайній у першому ряду. Джерело: Архів ЦДВР

Шлюб за розрахунком. Роман Шухевич і німецьке військо

600.jpg

"Про колективне-особисте". Огляд книги "Нотатки з кухні “переписування історії” Володимира В’ятровича

600.jpg

Гуцулка з Криворівні, яка стала легендою