10:12, 30 листопада 2021

На Київщині “копачі” розрили городище княжих часів

Археологи закликали Мінкульт та правоохоронців втрутитись у ситуацію.

FB_IMG_1638207190719.jpg
facebook.com/AssociationArchaeologistsUkraine

На Київщині, у Рокитнянському районі, від “чорних копачів” потерпає територія, де колись, за княжих часів, було Торчеське городище. Менш ніж за місяць там з'явилось понад 5 тисяч копанок.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Спілки археологів України.

“5156 – саме стільки окремих копанок від використання металодетекторів “побачили” дослідники за допомогою квадракоптера на 28 гектарах пам’ятки археології національного значення городища Ольшаниця в урочищі Шаргород”, – заявили археологи.

Вони зазначили, що це городище – залишки літописного Торчеська, однієї з регіональних столиць Київської землі князівських часів. Наразі його територію використовуть як сільськогосподарські угіддя біля села Ольшаниця на півдні Київщини.

“Ось вже два роки поспіль дослідники кількох установ НАН України працюють над проблемою фіксації діяльності “копачів”. Двоє з учасників проєкту є членами ВГО “Спілка археологів України”, адже адвокація захисту історико-археологічної спадщини є одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності. 2021 року за допомогою квадрокоптера та завдяки спілкуванню з місцевими фермерами вперше вдалось зафіксувати кількість покопок та час їх виникнення. Цифра вражає: 5156 ямок з’явились на пам’ятці лише за 21 день, що пройшов з часу збору урожаю”, – розповіли у спілці.

Там підкреслили, що проблема із “чорними копачами” виникає практично по всій території України на різних археологічних пам’ятках. Мовляв, щороку навесні та восени можна побачити людей з металодетекторами. Вони “видобувають” з культурного шару металеві предмети, висмикуючи їх з історичного контексту пам’ятки та позбавляючи дослідників можливості у майбутньому дізнатись про людей які жили на цих територіях. 

“У цей час, коли ви читаєте цей пост, на пам’ятках і далі орудують “копачі”. Закликаємо Міністерство культури та інформаційної політики України та Національну поліцію України звернути увагу на ці цифри: ми втрачаємо культурну спадщину із шаленою швидкістю”, – підкреслили археологи.

FB_IMG_1638207186052.jpg
facebook.com/AssociationArchaeologistsUkraine

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Басівське городище скіфів пошкодили чорні археологи.

Схожі матеріали

800x500 obkladunka Sumonenko.jpg

Хто такі сармати | Олександр Симоненко

navareks_800-500.jpg

Античний вітрильник “Зміїний-Патрокл”

600.jpg

Кинджал із села Івання

600.jpg

Прочитати пектораль. До ювілею знахідки ХХ століття розкриваємо її секрети

1200х630_сео.jpg

Велесова книга: найпопулярніший фейк про ранньослов’янську історію

1200.jpg

Богиня родючости

600.jpg

Бобри, черепахи та молюски: що їли люди в кам’яну добу

800x500 obkladumka Boltruk.jpg

Що нам залишили скіфи? | Юрій Болтрик

Походження людей та народів | Леонід Залізняк

Походження людей та народів | Леонід Залізняк