15:55, 1 грудня 2021

Інститут нацпам'яті презентував вуличну виставку про українських правників

На 20 стендах представили історії Олександра Кониського, Миколи Василенка, Миколи Міхновського, Станіслава Дністрянського та інших видатних правників і адвокатів.

У вівторок, 30 листопада, у Києві Український інститут національної пам'яті спільно з Національною асоціацією адвокатів України та Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова презентував виставку “На службі Феміді: видатні українські правники, адвокати, мислителі”. 

Про це повідомили на офіційному сайті УІНП.

Експозицію розмістили на стендах УІНП у сквері №3 на Контрактовій площі, неподалік пам'ятника Григорію Сковороді.  

20 стендів розповідають історії видатних українських правників та адвокатів – Олександра Кониського, Іллі Шрага, Миколи Василенка, Миколи Міхновського, Станіслава Дністрянського, Андрія Лівицького та багатьох інших, їхню участь в українському визвольному русі, відстоюванні прав українського народу в рамках Російської та Австро-Угорської імперій, участь в українському державотворенні. Також у виставці відоразили розвиток українських правничих студій та правничої думки у міжвоєнний період, в умовах перебування українських інтелектуалів в еміграції.

“Дуже важливо розповідати про історію України через біографії людей, які її творили та змінювали на краще. Раніше ми організовували виставку про українських археологів, а сьогодні говоримо про правників та юристів, які багато зробили для осмислення того, що є держава, що є права людини, що є здоровими стосунками між державою та правом. Я сподіваюсь, що ця традиція буде продовжена і ми відкриватимемо нові та нові імена”, – зазначив голова УІНП Антон Дробович.

Своє чергою співавторка виставки, докторка юридичних наук, професорка кафедри теорії та історії держави і права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Ольга Токарчук зазначила, що “працюючи в різноманітних наукових та громадсько-політичних організаціях, засновуючи друковані видання, українські правники встановлювали контакти і налагоджували співпрацю з міжнародними організаціями”.

“Кінцевою метою правників-науковців і правників-політиків було відновлення державного суверенітету України”, – підкреслила вона.

cU5441638274956X7WVL (1).jpeg
Фото: Ігор Кромф

“Ми відзначаємо вагомий внесок української адвокатури у боротьбу за національне визволення і незалежну державність. Адвокати своєю політичною діяльністю, громадською працею і професійним хистом реалізували прагнення народу до життя у вільній, демократичній Україні. Вони очолювали уряди та міністерства, запроваджували реформи, проголошували незалежність і соборність, зберегли атрибути державності в еміграції. Національна асоціація адвокатів України, долучившись до організації цієї виставки, таким чином вшановує адвокатів, які стояли біля джерел нашої державності”, – додала співорганізаторка виставки, проректорка Вищої школи адвокатури, керівниця Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик.

Виставка “На службі Феміді: видатні українські правники, адвокати, мислителі” триватиме до кінця січня 2022 року.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що до 102-ї річниці проголошення Акта Злуки  Український інститут національної пам’яті оприлюднив електронний варіант вуличної виставки “Українська революція 1917-1921: регіональний вимір”.

Схожі матеріали

сео

Село посеред міста. Крайова виставка у Львові 1894 року

сео стрій

Українське народне вбрання на імператорській виставці 1867 року

сео

"Акторів одягали 17 годин поспіль". У Львові відкрили виставку про фільм "Памфір"

сео

Ми про вас думаємо і вас чекаємо

Josyp_Slipyj_2 копія

Посмертна виставка Петра Холодного навесні 1931-го у Львові