Війни творять нації, а народні війни творять непереможні нації

12:47, 8 березня 2022

003.jpg

Попри всі страхіття путінської кримінальної війни видно, як твориться модерна українська нація. Різноманітна, сконсолідована і повністю віддана національній ідеї – свободі.

Oleksandr Motyl square.jpg

Олександр Мотиль

професор політології Ратґерського університету, США

Українці довго шукали якоїсь об’єднуючої ідеї. І завдяки кремлівському диктатору відкрили, що ця ідея зовсім простенька, що вона не нова. Нею пишалися запорозькі козаки, вона надихнула революціонерів під час визвольних змагань 1917-1921 років, вона була викарбувана на прапорах і листівках Української повстанської армії: Свобода людині! Свобода народам!

Усі українці, незалежно від місця проживання, від їхніх релігії, мови, етнічної приналежності, згодні, що вони свобідні люди, і що тільки так вони будуть жити.

Тільки існуванням такої нації можна пояснити готовність українців боротися проти російських окупантів із неймовірною завзятістю, відданістю та самопосвятою. Українці по цілій Україні повстали і заявили: вони є і завжди будуть. Ворог зазнав неймовірних людських і технічних втрат. І цілий світ дивиться із захопленням на Україну через таку силу духу.

Такі нації непереможні, бо в них є ідея, котра надихає і об’єднує.

У 1776 році американські колоністи проголосили незалежність. І попри те, що в британців були більші і кращі війська та зброя, вони перемогли і створили свою незалежну демократичну державу. А перемогли, бо британці боролися за імперію. А американці – за свободу.

Антиколоніальні рухи, котрі постали в Африці та Азії після Другої світової війни, теж перемогли, бо понад усе хотіли свободи. Народні фронти, котрі виникли після горбачовської перебудови, теж хотіли свободи від комуністичного ярма, і добилися того.

Звичайно, бувають винятки. Наприклад, визвольна боротьба українського націоналістичного підпілля усередині минулого століття, котре проіснувало до 1955 року. Але там була причина. Коли приглянутися ближче, то видно: вони програли, бо не мали міжнародної підтримки. І навпаки: ті, хто мали підтримку, виграли. Американців підтримувала Франція, народи Азії та Африки отримали допомогу від суперпотуг, а народні фронти пишалися підтримкою вільного світу.

Саме тому путінська війна закінчиться перемогою для українства.

Нація міцна і свободолюбива. Весь світ – за нами. А путінські орди є просто мародерами і бандитами.

Схожі матеріали

vugledar_tekst-21-1.jpg

Симфонія Донбасу

Улас Самчук з письменником о. Юрієм Станинцем та Петром Міговком у Хусті (1938) 1939.in.ua.jpg

Улас Самчук "Нарід чи чернь?"

ук.jpg

Москва дістає старі ідеологеми: що таке "Малоросія" та "Новоросія"?

1200х600_majdan.jpg

"Революція триває". Огляд книги "Український Майдан, російська війна" Михайла Винницького

600х400.jpg

Андреас Каппелер: "Україну вже років 150 сприймають як шахову фігуру"

600х400.jpg

"У війні проти Росії ми дуже непогано протистоїмо", – Михайло Винницький

600.jpg

Піщано-інформаційна анексія. Як Росія спробувала захопити український острів Тузла

600.jpg

Тут Україна, тут стрибай!

600.jpg

Тімоті Снайдер: Кожна нація мусить визнати баланс між мучеництвом і мучительством