Туристична принада Галича – старовинний міст над Дністром. Золота галицька провінція

09:42, 14 жовтня 2021

1920.jpg

Часто пам’ятки в Галичині знаходяться просто під ногами. У прямому значенні слова. І не ті румовища чи розорені та розорані кургани, яких доста в нашому краї, а цілком актуальні пам’ятки, що досі служать людям. Коли буваю в славному Галичі, обов’язково ходжу на міст через Дністер

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

І не лише тому, що з нього відкривається симпатична панорама на Місто і могутню річку, і не тому, що не раз з друзями сплавляючись човном з Галича до Заліщиків, ми любили спостерігати місячної ночі молочну доріжку, що простелилась від мосту до самого берега, а тому, що він старовинний і просто красивий.

Проєкт елегантної та міцної конструкції був розроблений ще в 1900-му році. А 18 серпня 1910–го року мостом з одного берега на інший вперше проїхали автівки і рушили люди. 

Наче все було гаразд – міст справно виконував свої функції і тішив око всіх, хто проїжджав через Галич. Але почались спершу Перша, а за якийсь час Друга світові війни і цю величну споруду кілька разів зносили вибухівкою. Правда, щоразу доводилось його ремонтувати, бо іншого шляху через Дністер не було. Майже 80 літ міст служив транспортною артерією, аж поки у 1984–му не збудували новий широкий і кам’яний. Старий, звісно, ніхто не руйнував – він просто перетворився на пішохідний. Тепер це чудова принада для туристів та ґаволовів.  

IMG_7661.JPG
Усі фото: Богдан Волошин

Схожі матеріали

600.jpg

Борщовичі – село не про борщ. Золота галицька провінція

600.jpg

Трудовач: брама в Гологори. Золота галицька провінція

600.jpg

Трибухівці – костел при гостинці. Золота галицька провінція

600.jpg

Тартаківські тарапати. Золота галицька провінція

600.jpg

Бойківське пограниччя. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Ходою Сковороди – у Вижняни. Золота галицька провінція

600.jpg

Долина Зубри. Золота галицька провінція