Фахверковий млин у Бортниках. Золота галицька провінція

13:10, 17 червня 2022

бортники млин 01

Не перестаю дивуватись сюрпризам, що підносить мені галицька земля. Не було жодної мандрівки, щоб не побачив якусь дивовижу.

Недавно з побратимами мандрували Ходорівщиною і на краєчку давнього села Бортники уздріли чудесний фахверковий водяний млин! На жаль, недіючий. Але від цього не менш імпозантний і таємничий.

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

Важкий кам’яний підмурівок мальовничі фахверкові балки, що вросли в тіло млина, високе піддашшя – усе було доладне і добре припасоване. Я не знайшов інформації про цю скромну, але дуже мальовничу будівлю, а спитати не було в кого. Тож не довідався навіть часу побудови споруди.

Мені довелось побачити чимало покинутих млинів в галицьких селах. Здебільшого вони доживають віку у різному стані запущености й руйнації. А бортниківський тішив око міццю та гармонією. Увитий лозами дикого винограду, він аж просився, щоб його використали для зйомок якогось містичного фільму.

Цей млин може похвалитись ще однією родзинкою в укладенні фундаменту будівлі використано тесані блоки алебастру, яким багата ця земля. Його кристалики іскристо спалахують у промінні призахідного сонця.

Дивовижна будівля. Треба буде навідатись сюди восени, коли пасма дикого винограду побагровіють і покинутий млин перетвориться у таємничий притулок для усіх, хто бачить красу у буденному.

IMG_9865
Усі фото Богдана Волошина

Схожі матеріали

600.jpg

Борщовичі – село не про борщ. Золота галицька провінція

600.jpg

Трудовач: брама в Гологори. Золота галицька провінція

600.jpg

Трибухівці – костел при гостинці. Золота галицька провінція

600.jpg

Тартаківські тарапати. Золота галицька провінція

600.jpg

Бойківське пограниччя. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Ходою Сковороди – у Вижняни. Золота галицька провінція

600.jpg

Долина Зубри. Золота галицька провінція