Святодухівська церква в Підгірцях Стрийських. Золота галицька провінція

09:08, 7 жовтня 2021

1920.jpg

А ви знаєте, що на Львівщині є кілька сіл з назвою Підгірці? В усякому разі Підгірці на Золочівщині, де знаходиться наш галицький Версаль – Підгорецький замок,  знають чимало туристів. А от про Підгірці, що на Стрийщині, знають не так багато мешканців нашого краю, а що вже казати про гостей Львівщини. А тут є на що подивитись!

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

При в’їзді на узвишші заховалась за деревами зграбна Святодухівська церква. От вміли колись люди будувати! Храм чудово вписаний в непростий рельєф села і є справжньою окрасою Підгірців. У селі вже збудували нову велику церкву, але кажуть, молодята досі люблять брати шлюб в старій намоленій церкві, де молитви лунають з 1810–го року.

Як і в усіх галицьких храмах, доля церкви була непростою. З приходом совітів в наш край, церкву хотіли закрити і перетворити на склад. Але місцевий священик, щоб врятувати храм від закритя і себе від переслідування, перейшов у православну віру. Проте, як це часто буває – це допомогло лише на якийсь час. У 1961–му році стареньку церкву таки закрили. І аж 4 грудня 1988-го року після 27–ми років тиші у храмі Святого Духа прозвучала святкова відправа.

Вірянам довелось практично заново в прямому значенні слова підіймати церкву – храм підважили домкратами і залили новий бетонний підмурівок, прибудували сходи, наростили стіни. 24 серпня 2010–го року усім селом святкували поважний ювілей – 200–річчя святині.

IMG_2464.JPG
Усі фото: Богдан Волошин

Схожі матеріали

600.jpg

Борщовичі – село не про борщ. Золота галицька провінція

600.jpg

Трудовач: брама в Гологори. Золота галицька провінція

600.jpg

Трибухівці – костел при гостинці. Золота галицька провінція

600.jpg

Тартаківські тарапати. Золота галицька провінція

600.jpg

Бойківське пограниччя. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Ходою Сковороди – у Вижняни. Золота галицька провінція

600.jpg

Долина Зубри. Золота галицька провінція