У Державному історико–культурному заповіднику Тустань діє дивовижний Музей історії Тустані – легендарної середньовічної фортеці, збудуованої на величезній скелі поблизу села Урич на Сколівщині. Дуже раджу його відвідати, бо він належить до музеїв, де демонструються чимало автентичних знахідок із далекої тисячолітньої історії нашого краю. Відтак, екскурсія музеєм може зацікавити як істориків, так і пересічних туристів з України та чужинців
Богдан Волошин
публіцист
Треба зазначити, що музейна експозиція подана дуже вдало і по–сучасному. Тут можна побачити дерев’яні фрагменти – ґонтя, драниці, тиблі, клини, а також вироби зі шкіри й скла. Представлено справді унікальні експонати: хрестик–енколпіон, зброя тустаньських воїв, дерев’яну посудину Х–го століття, кераміку та кахлі. Тут навіть можна побачити як виглядала середньовічна дерев’яна лопата із металевим окуттям!
Вражаючим є цифрова тривимірна модель тустанської фортеці у період її розквіту. Цікавою є відтворена кімната воєводи міста–твердині.
Добре, що творці музею не забули про того, хто почав досліджувати легендарну фортецю, чиїми зусиллями було знайдено більшість експонатів та створено макет–реконструкцію цієї унікальної історичної пам’ятки –історика та археолога Михайла Рожка, з яким я мав щастя зустрічатись на розкопках в Уричі в далекому 1984–му році...
Після відвідин Музею історії Тустані зовсім іншми очима дивишся на довколишні величні скелі, які дивовижним чином вінчала грізна фортеця, що панувала над краєм.