“Курінь Мохнач” – музей і криївка в горах. Золота галицька провінція

20:13, 13 червня 2021

1920.jpg

Люблю мандрівки ще й через те, що ніколи не знаєш напевно, яку пригоду доля підкине в дорозі. Якось побував на Сколівщині і на краю села Волосянка, неподалік готельного комплексу “Вежа ведмежа” побачив своєрідну січ, яку вінчали державний і повстанський прапори. Це виявився музей–криївка “Курінь Мохнач”

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

Музей надзвичайно цікавий – є багато автентичних експонатів, зброї періоду Другої світової. Ескурсовод Микола Іванів показав експозицію, а потім запросив... у справжню криївку! Її не видно, бо так і мало бути. Зовні це звичайна дровітня. Але відкинувши ляду з підлоги, опиняєшся перед крутими сходами у підпіл. Криївка велика – тут сміло могло зимувати з десяток повстанців. 

– Цю криївку було викопано вже в наш час, але за взірцем справжньої, – каже Микола Іванів. – Тут усе є – спальні місця, буржуйка, і секретний лаз до потоку, яким можна було утекти, якщо вороги заблокували головний вихід. 

Криївка справляє враження. Творцям вдалось передати дух епохи. Причім настільки, що хочеться хоч якийсь час пожити під землею, відчути себе повстанцем.

– Так буває, – підхопив думку Микола. – Криївка багатьом подобається, влітку тут навіть селяться, замість того, щоб жити в комфортабельних номерах.

Як з’ясувалось, часто на базі “Куреню Мохнач” діти проходять патріотичний вишкіл, вчаться давати собі раду зі зброєю, вправляються у стрільбі та спортивних змаганнях. На території “Куреню” можна пострійляти зі справжньої зброї та “повоювати” на пейнбольному майданчику.

Атмосферне і цікаве місце. У горах можна не лише відпочити, але й дізнатись багато цікавого про минуле краю, боротьбу за визволення України від чужинців.  

IMG_3515.JPG
Усі фото: Богдан Волошин

Схожі матеріали

600.jpg

Борщовичі – село не про борщ. Золота галицька провінція

600.jpg

Трудовач: брама в Гологори. Золота галицька провінція

600.jpg

Трибухівці – костел при гостинці. Золота галицька провінція

600.jpg

Тартаківські тарапати. Золота галицька провінція

600.jpg

Бойківське пограниччя. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Ходою Сковороди – у Вижняни. Золота галицька провінція

600.jpg

Долина Зубри. Золота галицька провінція