Костел Пресвятої Трійці в Поморянах. Золота галицька провінція

08:12, 6 травня 2021

1960.jpg

Часом у знаних і впізнаваних галицьких містечках відкриваєш для себе щось нове і незвідане. Я не раз бував у Поморянах, де найбільше уваги завше приділяв розкішному замку, який, на жаль, руйнкється просто на очах. Але важко було оминути й елеґантний костел Пресвятої Трійці неподалік замку

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

Та й чого його оминати – костел знаходиться поруч твердині за невисокою загорожею і заворожує стриманими лініями фасаду, потужними мурами і сиґнатуркою на даху.

Зовсім недавно мені нарешті пощастило потрапити в костел. Закінчилась недільна відправа, двері храму були гостинно відчинені і я потрапив у святая святих. Не раз бував у римо-католицьких храмах Галичини, але цей мене подивував непозірністю і щирістю.

Костел будувався дуже довго: з 1738–го року зводився мурований храм, у 1758–му помер жертводавець і святиня простояла півстоліття без даху. Лише на початку ХІХ століття костел накрили бляхою і завершили усі роботи в інтер’єрі. Але у 1854–му костел дуже постраждав від пожежі. Проте його було відновлено.

За совєтчини храм закрили і лиш за незалежної України в костелі відновили богослужіння. Храм дуже домашній, затишний, душевний. На стінах цікавезні стінописи і картини, крізь кольорові шибки сонячне світло спалахувало водограєм барв просто посеред храму. На дзвіниці досі висить дзвін, вдлитий із турецької гармати, захопленої королем Польщі Яном ІІІ Собєським при штурмі Хотинської фортеці.

IMG_0267.JPG
Усі фото: Богдан Волошин

Схожі матеріали

600.jpg

Борщовичі – село не про борщ. Золота галицька провінція

600.jpg

Трудовач: брама в Гологори. Золота галицька провінція

600.jpg

Трибухівці – костел при гостинці. Золота галицька провінція

600.jpg

Тартаківські тарапати. Золота галицька провінція

600.jpg

Бойківське пограниччя. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Ходою Сковороди – у Вижняни. Золота галицька провінція

600.jpg

Долина Зубри. Золота галицька провінція