Долина Зубри. Золота галицька провінція

09:40, 23 лютого 2021

cover.jpg

Мандруючи Галичиною, публіцист Богдан Волошин описує краєвиди місцевих сіл. У колонці про один зимовий день з подорожі від Загір’я до Раковця

voloshyn.jpg

Богдан Волошин

публіцист

Пісне буття часом присмачується несподіваними недавніми спогадами, як стиглий борщ доброю ложкою масної сметани і затертим старим салом з часником. У хвилю бачення якось не усвідомлюєш, щось зараз, в цю мить тебе обдаровано щедрою Божою рукою. Просто губишся в звиклому просторі побутування і лиш мружиш очі від яскравого сніжного сяйва. Загір’я-Кугаїв-Підтемне-Раковець. Неймовірної краси долина, особлива такої щедрої на сніг зими.

Рипучий наст під ногами хрустить і підспівує мельодіям Гайднівського "Англійського концерту", в якому легкість буття обнялась із патетичною суворістю зими. Повітря серпанкове і прозоре, водночас густо ковтається при кожному подиху, наче перестуджена горілка із заморозника. Під льодяною шкірою річки кволо ворушаться пасма струменів - жили потоку повні рідини, але не життя. Надто зимно. Надто тихо для життя. 

У вухах лише скрип снігу під черевиками і гупання серця в скронях. Від подиху замерзли вуса і я усміхаюсь до дерев, уявляючи як смішно виглядаю, бо хто ж мене в ту хвилю побачить, крім них - більше нікому. А більше нікого і не треба. Це все дароване мені. Просто, бо я є. Саме в той час і ту хвилю. 

Мені пощастило, бо цієї ґрафічної феєрії міг ніхто й не побачити. Але задля таких моментів варто жити. 

Над головою дзвенить сірий кришталь неба, поглинаючи світло від глибоких снігів. Здається, небо перетворилось на велетенський ставок, скутий міцним льодовим обрусом і десь далеко за деревами він зливається із землею. Напевно саме там, в крижаній яскині жиє норовиста Зима. Її час ще не минув. Але мине.

Лютий 2021 р.

6.jpg
Усі фото надав автор

Схожі матеріали

600.jpg

Лісова криївка поблизу Шпильчини. Золота галицька провінція

600.jpg

Врятована святиня. Костел у Біще. Золота галицька провінція

600+.jpg

Великомостівська синагога – пам’ятник жертвам Голокосту. Золота галицька провінція

600.jpg

Костел у Демні: забута пам’ятка. Золота галицька провінція

600.jpg

Новосілки: село легенд та скарбів. Золота галицька провінція

01.jpg

Турецький цвинтар у Лопушні. Золота галицька провінція

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

бортники млин 02

Фахверковий млин у Бортниках. Золота галицька провінція

Кугаїв 1200

Кугаївська капличка. Золота галицька провінція