14:46, 15 вересня 2021

Заповідник “Трипільська культура” готує нову експозицію, яку запустять у віртуальній галереї

Це найбільший у Східній Європі  історико-культурний заповідник, присвячений Трипіллю.

SAVE_20210915_143135.jpg
tripillya.com

У заповіднику “Трипільська культура” розпочали роботу над новим масштабним проєктом “Трипільська пектораль”. Виставка займатиме сім залів, експонати оцифрують і для віртуальної галереї.

Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі заповідника.

“Трипільська пектораль” – оновлена експозиція, що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності”, – йдеться в повідомленні.

Експозицію Державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура" сформують у сім музейних зал. Вони послідовно і комплексно розкриватимуть феномен  культури та демонструватимуть різноманітні артефакти: ритуальну кераміку, знаряддя праці та предмети побуту, зброю, фрагменти жител, а також посуд різних періодів. Крім того, гості зможуть детально ознайомитися із загальною характеристикою трипільської культури на фоні світових процесів, її походженням та поширенням, а також із джерелами, що дозволять краще зрозуміти феномен трипільської культури.

Мета проєкту – актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст. 

“Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни – вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами. Ми вважатимемо, що досягли мети у рамках цього проєкту, якщо виявиться, що експозиція зрозуміла відвідувачам і без екскурсовода”, – говорить директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

SAVE_20210915_143041.jpg
tripillya.com

Аби проєкт зміг залунати не лише на локальному, але й на всеукраїнському та міжнародному рівнях, експонати оцифрують і розмістять у віртуальній галереї, яка відтворюватиме усі сім залів фізичної експозиції. Крім того, як у віртуальній галереї, так і у фізичному виставковому просторі можна буде скористатися функцією AR, що дозволяє проектувати об’єкти на плоскі поверхні у реальних розмірах. 

Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто.

Відкриття фізичної та віртуальної експозицій запланували на жовтень-листопад 2021 року. 

Проєкт підтримано Українським Культурним Фондом.

SAVE_20210915_143126.jpg
tripillya.com

“Трипільська культура” – державний історико-культурний заповідник, до складу якого входить 11 трипільських поселень розташованих на Черкащині.

Це найбільший у Східній Європі заповідник, присвячений одній археологічній культурі. Його діяльність фокусується на охороні та збереженні трипільського культурно-археологічного шару, наукових дослідженнях трипільської культури та популяризації знань про неї.

Наукові фонди трипільських артефактів заповідника є одними з найповніших в Україні, а його музейна експозиція нараховує понад 500 експонатів.

Крім того, заповідник є ініціатором створення найбільшої відкритої онлайн-бази трипільських артефактів

Схожі матеріали

02

Мандри мамонтового бивня з Трипілля

сео

Вивести українські музеї на європейський рівень