09:32, 10 січня 2022

Волонтери збирають фольклор Кіровоградщини: записали понад 700 пісень і не тільки

Вони прагнуть розвіяти міф про те, що Кіровоградщина – “дике поле” і показати багату культурну спадщину регіону.

630_360_1641631070-613.jpg
facebook.com/FolkExpedition

У межах проєкту “EUКраїна” волонтерки Світлана Буланова та Світлана Листюк збирають та зберігають фольклор Кіровоградщини.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Автори проєкту прагнуть довести, що Кіровоградщина – не “дике поле”, а багатий на культурну спадщину регіон України.

“На сьогодні проєкт “Баба Єлька” здійснив вже більш ніж 70 експедицій, записав понад 700 українських пісень та знаходиться у центрі уваги не тільки на батьківщині, але й за кордоном”, – написала віце-прем’єрка.

Ідея проєкту виникла три роки тому. Тоді співачка Світлана Буланова вирішила знайти слова пісні, яку їй в дитинстві співала бабуся. Саме Бабою Єлькою у селі називали бабусю Світлани.

Згодом команда проєкту вирішила не обмежуватись записом пісень, а й збирати старожитності.

“Люди самі почали нам давати свої речі – оті рушники, оті рядна, доріжки, почали розповідати нам свої спогади. Частувати, розповідати рецепти, ділитися фотографіями. Ми зрозуміли, що та українська пісня, яку ми шукали, не може жити сама по собі. Вона не існує без цих людей, без цих прекрасних страв, без тих рушників, без вишитих сорочечок”, – кажуть автори проєкту.

Зібрані пісні та історії викладають на сайті проєкту та у соцмережах. Рушники та інші старожитності можна побачити у Етнолабораторії у центрі Кропивницького.

“EUКраїна” є спільним проєктом Internews Ukraine та UkraineWorld, який здійснюють за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та проєктом ЄС Association4U.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Музей Голодомору-геноциду збирає артефакти для збереження пам’яті про події 1932-1933 років