08:57, 17 лютого 2022

В Україні запустили Цифровий архів Майдану

Це найбільший у країні проєкт із дослідження історії Революції Гідності.

До восьмої річниці Революції Гідності історики й волонтери презентували онлайн-проєкт Цифровий архів Майдану. Його зробили, щоб зберегти пам’ять про Революцію Гідності.

Про це повідомляє Новинарня.

“Метою проєкту є створення ґрунтовної електронної бази, у якій будуть зібрані найважливіші джерела та матеріали про події Революції Гідності”, – розповіли автори інтернет-ресурсу.

На сайті в розділі “Історія Майдану” публікують матеріали історичного характеру: статті про майданівців, біографії Героїв Небесної Сотні, спогади безпосередніх учасників тих подій, документальні фільми, матеріали про розслідування, список загиблих , детальна інформація про поранених тощо.

Є окремий розділ “Відео”. Там за хронологічним принципом викладені і описані найважливіші відеоматеріали, які є основними джерелами для аналізу чи відтворення подій Майдану. Зокрема,  встановлення місця і обставини загибелі Героїв Небесної Сотні і поранення учасників протестів, дії силовиків і та інше.

Також є унікальний фотоархів, де представлені сотні світлин із найважливішими моментами Революції Гідності. Фото викладені як у хронологічному, так і тематичному порядках. Є окремі альбоми, які стосуються найважливіших подій: 20 лютого, 18 лютого, протистояння на Грушевського тощо. Також збірки окремо впорядкували і за авторами.

“Робота над сайтом-архівом постійно продовжується, на ньому будуть регулярно з’являтись нові матеріали. Сьогодні це найбільший в Україні проєкт із дослідження історії Майдану”, – розповіли організатори.

Ініціаторами створення та авторами Цифрового архіву Майдану є історики-волонтери зі Львова Олена Чебелюк і Ярослав Рап. Олена також є науковою співробітницею Музею Гідності у Львові та співавторкою фейсбук-спільноти “Майдан 18-20 лютого. Як все було”.

Автори проєкту закликають усіх учасників Майдану ділитися своїми спогадами, надсилати фото і відеоматеріали. Їх розглянуть, а найважливіші опублікують в архіві.

Детальніше про те як олучитися і підтримати проєкт читайте тут.

Нагадаємо, у Києві презентують комікс “Історія з Майдану. Епізод І”.

Схожі матеріали

Шухевич 600

Останнє інтерв’ю Юрія Шухевича. In memoriam

сео Майдан

Як закінчити революцію. Віталій Ляска

Куромія 600х400.jpg

"Необачно трактувати Донбас як регіон, який є ворожим до цінностей Революції Гідності”, – Гіроакі Куромія

600х400.jpg

"У війні проти Росії ми дуже непогано протистоїмо", – Михайло Винницький

600

"Кроти" в СБУ, кров на Майдані та кримські заручники: як Росія починала війну проти України

Революція Гідності, лютий 2014

Небесна Сотня: посттравма і глорія

600х400.jpg

Андреас Каппелер: "Україну вже років 150 сприймають як шахову фігуру"

600.jpg

Тімоті Снайдер: Кожна нація мусить визнати баланс між мучеництвом і мучительством

800x500 obkladunka Kebyladze.jpg

Спадок гомо совєтікуса | Вахтанг Кебуладзе