15:35, 21 березня 2022

Росіяни знищили вщент Художній музей імені Архипа Куїнджі у Маріуполі

У музеї зберігали роботи всесвітньовідомих художників.

Музей Архіпа Куїнджі.jpg

Будинок Художнього музею імені Архипа Куїнджі в Маріуполі

Фото: mistomariupol.com.ua

Художній музей імені Архипа Куїнджі у Маріуполі знищено авіаударом російських військ. Як повідомив “Локальній історії” голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський, на момент бомбардування в музеї не було оригіналів робіт Куїнджі, тільки копії авторства Андрія Яланського та Олександра Ольхова. 

Однак там зберігали роботи інших всесвітньовідомих українських художників, зокрема Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської. А також Михайла Дерегуса, Андрія Коцки, Миколи Бендрика, Леоніда Гаді. Сучасних живописців Василя Коренчука, Олександра Бондаренка, Людмили Масальської, Олега Ковальова, Володимира Харакоза, Сергія Баранника (це голова маріупольської організації Національної спілки художників України, залишився в Маріуполі, колеги втратили з ним зв’язок 3 березня). 

Музей імені Куїнджі відкрили 2010-го в “садибі Геоцинтова” – будівлі 1902 року в стилі модерн. Василя Геоцинтова запам’ятали у місті як мецената та засновника Маріупольського реального училища. 

Музей займав 300 квадратних метрів на двох поверхах будівлі. Експозиція містила близько 2000 експонатів, серед яких твори живопису, декоративно-прикладного мистецтва, а також графіка та скульптура. 

У половині виставкових залів експонували предмети, пов’язані з життям та творчістю Архипа Куїнджі. Серед них світлини, документи, особисті речі художника, зокрема 200-річна купіль, в якій хрестили Архипа Куїнджі. 

Схожі матеріали

новина 1.jpg

Локальна історія переходить у режим воєнного стану

Jurij Prohasko 600.jpg

“Кожне покоління українців має травму від росіян”, – психоаналітик Юрко Прохасько

Halyna_Pahytiak.jpg

Київ об’єднав Україну

yuliya-mykytenko-z-potretom-batka-mykoly.jpg

Активісти збирають кошти на фільм про ветерана Миколу Микитенка, який вчинив самоспалення

photo.jpg

Дорога зі Щастя

ук.jpg

Москва дістає старі ідеологеми: що таке "Малоросія" та "Новоросія"?

600.jpg

Запрацював сайт про війну в Україні 30 мовами світу

Vinnychenko.jpg

Загибель атлантів

600.jpg

Тімоті Снайдер: “Україна допомагає нам зрозуміти себе”