14:31, 25 березня 2022

У Вердені відкрили виставку про російсько-українську війну

23 березня 2022 року у французькому місті Верден Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував першу виставку про російсько-українську війну - "Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 р." 

Фотовиставка "Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 р." має характер репортажу. Це – розповідь про одну добу життя української столиці в умовах війни. Обличчя війни знайшло віддзеркалення у кадрах, відзнятих на київському вокзалі, блокпостах, дорогах, забарикадованих вулицях, житлових масивах, біля зруйнованих будівель. 44 фото ілюструють як миттєво й зажерливо війна ковтнула життєвий простір української столиці, стерши грані між фронтовим та мирним життям. Вони фіксують, події, факти й емоції неоголошеної війни, занурюють глядача в атмосферу 13-го дня війни однієї зі столиць європейського континенту. 

Епіграфом виставки стали слова мера Києва Віталія Кличка: "Київ – це сьогодні, без перебільшення, форпост свободи і безпеки всієї Європи. Росія рветься до серця України, столиці нашої держави. Атакує Київ. Але ми ніколи не здамося! Ми вистоїмо! Українці довели світу, що битимуться за свою землю і за свою свободу!".

Першу українську музейну виставку про сучасну російсько-українську війну прийняв Всесвітній центр миру, свободи та прав людини, що у м. Верден (Франція). Це місто має глибоко символічне значення, адже в 1916 р. воно стало епіцентром однієї з найкривавіших битв Першої світової війни. Завданням Всесвітнього центру є поширення знань про конфлікти минулого та розвиток культури мирної співпраці між державами й народами. Щиро дякуємо Президенту Всесвітнього центру миру, свободи та прав людини, колишньому міністрові оборони Франції, сенатору Жерару Лонґе (Gerard Longuet), а також директору Центру Філіпові Аншу (Philippe Hansch) за допомогу в організації та популяризації виставки.

Співробітники музею сподіваються, що перша музейна виставка "Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 р." трансформується у світовий флешмоб й пошириться в інших країнах та на інших континентах. Музей звернувся до своїх міжнародних партнерів і вже отримав низку пропозицій. 

Автор ідеї – Юрій Савчук, фото – Олена Шовкопляс.

Українські партнери: мерія м. Києва та особисто мер Віталій Кличко, а також Служба безпеки України та директор ГДА СБУ Андрій Когут. 

Схожі матеріали

vugledar_tekst-21-1.jpg

Симфонія Донбасу

Улас Самчук з письменником о. Юрієм Станинцем та Петром Міговком у Хусті (1938) 1939.in.ua.jpg

Улас Самчук "Нарід чи чернь?"

ук.jpg

Москва дістає старі ідеологеми: що таке "Малоросія" та "Новоросія"?

1200х600_majdan.jpg

"Революція триває". Огляд книги "Український Майдан, російська війна" Михайла Винницького

600х400.jpg

Андреас Каппелер: "Україну вже років 150 сприймають як шахову фігуру"

600х400.jpg

"У війні проти Росії ми дуже непогано протистоїмо", – Михайло Винницький

600.jpg

Піщано-інформаційна анексія. Як Росія спробувала захопити український острів Тузла

600.jpg

Тут Україна, тут стрибай!

600.jpg

Тімоті Снайдер: Кожна нація мусить визнати баланс між мучеництвом і мучительством