13:26, 23 квітня 2021

У Словенії відкриють відновлений меморіал українським воїнам Першої світової

Пам'ятник встановили українські воїни 20-го Станіславського полку Австро-Угорської імперії у 1917 році. 

Меморіал в Словенії
Фото: Facebook-сторінка посольства України у Словенії

У Словенії після реконструкції відкриють пам’ятник українським бійцям 20-го Станіславського піхотного полку Австро-Угорщини, які воювали і загинули на сучасній території країни у роки Першої світової війни.

Про це повідомило посольство України у Словенії на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні зазначають, 22 квітня посол України Михайло Бродович відвідав реконструйований пам’ятник. Разом із віцемером міста Сімоном Рошичем, представником муніципалітету Андреєм Компарою та істориком-науковцем, представником фірми-виконавця Сашо Радовановичем Бродович обговорив протокольні елементи офіційного відкриття та можливі урочисті заходи.

Пам'ятник встановили самі українські воїни 20-го Станіславського полку у 1917 році в лісі Пановець у муніципалітеті Нова Горіца.

20-й полк ландверуВійськове формування в Австро-Угорськіц імперії  “Станіславів” — це так званий полк крайової оборони. Його сформували у 1889 році.

Усі піхотні полки отримали назви від міст, де вони дислокувались. Тому 20-й піхотний полк крайової оборони отримав назву  “Станіславів”. За національним складом полк також був українізований на 72%.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Польщі встановили пам’ятник українському священнику-рятівнику Омеляну Ковчу.