11:09, 10 травня 2021

У Польщі сквер назвали на честь генерала УНР

Генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко очолював оборону міста Замосць від наступу більшовиків у серпні-вересні 1920 року. 

Сквер генерала УНР Безручка
Фото: Facebook-сторінка посольства України у Польщі

У польському Гданську одному із скверів міста урочисто присвоїли ім’я генерала Української народної республіки Марка Безручка.

Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці посольства України у Польщі.

“Подія є символічною, оскільки у травні 1920 року об’єднані військові сили армії УНР та Війська польського завдали першого вирішального удару Червоній армії під Києвом, а вінцем їх перемоги був військовий парад на київському Хрещатику 9 травня”, – написали в повідомленні.

Водночас видання Укрінформ зазначає, що під час відкриття скверу пані мер Гданська Александра Дулькевич наголосила, що сквер відкрили “в дусі європейської солідарності”. Мовляв, генерал Безручко є справжнім героєм боротьби “за нашу і вашу свободу”, за європейські цінності. Пані мер підкреслила, що Україна є і завжди була в Європі, а зараз прагне до членства в ЄС та НАТО.

“Польща підтримує ці прагнення і розуміє, що вільна Україна є важливим елементом безпеки усієї Європи”, – підкреслила Дулькевич.

Ініціатором появи скверу був консул України у Гданську Лев Захарчишин. На відкритті він подякував за сприяння Александрі Дулькевич, голові Ради міста Агнєшці Овчарчак та іншим. Під час урочистості присутні виконали гімни України і Польщі та висадили у сквері кущі калини.

 

Сквер генерала УНР Безручка
Фото: Facebook-сторінка посольства України у Польщі

Рішення назвати один із скверів міста іменем генерала УНР Марка Безручка Рада Гданська ухвалила у листопаді минулого року. Сквер, розташований на перетині вулиць Капрув і Оборонців Вестерплатте.

Генерал-хорунжий армії УНР Безручко очолював оборону від наступу більшовиків польського міста Замосць в серпні-вересні 1920 року. Потім він жив і працював у Варшаві, зокрема був членом Вищої військової ради УНР в екзилі, міністром екзильного уряду, головою Українського клубу, головою Українського воєнно-історичного товариства у Варшаві, редактором та видавцем військово-історичного мемуарного збірника “За Державність”. Помер у 1944 році, похований на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

Його іменем у 2018 році назвали рондо у Вроцлаві, а в 2020 році – сквери у Варшаві та Кошаліні.

Нагадаємо, минулого року у Польщі урочисто відзначили 100-річчя Варшавської битви та спільної боротьби Армії УНР і Війська Польського проти більшовицької агресії

Більше про те, як Польща об’єдналась з Українською народною республікою проти більшовиків у 1920-му дивіться в інтерв'ю з професором та знавцем історії українсько-польських відносин Богданом Гудем у програмі “Без брому”.