12:46, 7 травня 2021

У Львові в підземеллі Гарнізонного храму відкрили виставку реліквій XII-XV століть

На виставці представили близько 20 унікальних натільних реліквій, які храму подарували львівські колекціонери.

1620318559-2447.jpeg
Фото: Маркіян Лисейко

У музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття “Ars sacra: Подорож у середньовіччя”. 

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

“Це для нас особливий подарунок, оскільки це дуже цінні речі. Для нас це є дуже важливо, тому що тут ми маємо можливість, будучи при тих реліквіях, які датуються ще з княжих часів, розповідати про важливість віри християнства. Це неоціненна лепта в культуру всієї нашої країни”, – зазначив настоятель Гарнізонного храму, голова Центру військового капеланства ЛА УГКЦ отець Тарас Михальчук.

Реліквії виконані у металопластиці – техніці створення рельєфних зображень на різних металах. У храмі зазначають, що цей вид мистецтва сьогодні є малодослідженим і недооціненим. 

 

1620318557-6896.jpeg
Фото: Маркіян Лисейко

“Врятовані колекціонерами предмети є унікальним свідченням історії духовності та становлення християнства в Україні”, – наголосили у пресслужбі.

Загалом на виставці представили близько 20 експонатів. Це, в основному, натільні речі, які носили люди княжих часів у ХІІ-ХІV століттях.

Реліквії храму подарували меценати Олександр Свіщов та Юрій Котик з власних колекцій. Артефакти знаходили в різних частинах України, збір такої колекції тривав десятки років.

“Схожі колекції, очевидно, існують, але в нашому випадку ми є доволі унікальними, тому що саме в храмі зібрано настільки багато з одного періоду таких реліквій”, – додав Михальчук.

 

1620318557-1520.jpeg
Фото: Маркіян Лисейко

У підземеллі Гарнізонного храму ця експозиція буде на постійній основі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 9 березня, у 75-ті роковини псевдособору Української греко-католицької церкви, у Львові відкрили виставку, присвячену діячам УГКЦ.