12:57, 23 вересня 2021

У Бродівській фортеці обвалилась частина казематів

Замок є пам'яткою архітектури національного значення XVII-XVIII століття.

image (1).jpg
Zaxid.net

У комплексі Бродівської фортеці обвалилася частина казематів. Припускають, що обвал стався через затяжні дощі, які йдуть протягом останніх тижнів.

Про це повідомляє  ZAXID.NET.

Зазначають, що колись каземати захищали від ворожих обстрілів, їх використовували для розміщення гарнізону, складів боєприпасів. Коли саме обвалилось це приміщення невідомо. Про подію повідомили ввечері 22 вересня  на сторінці “Підслухано у Бродах” в Instagram.

У Бродівській міськраді зазначили, що на місце виїде комісія, яка вже після огляду зможе детальніше повідомити про наслідки і масштаби обвалу.

Водночас директор міського історичного музею, краєзнавець та історик Василь Стрільчук припускає, що обвал стався після затяжних дощів, які тривали у вересні. Він уточнив, що це південна частина західної куртиниоборонного муру замку.

“Ми знали, що ті каземати в аварійному стані. Кошти на підтримання пам’ятки національного значення не виділялися. Будемо знову просити обласних депутатів, щоб виділили з бюджету кошти на протиаварійні роботи”, – розповів  начальник управління охорони об'єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик.

Бродівський замок є однією із знакових пам'яток архітектури Львівщини і перебуває у державній власності. Якраз сьогодні, 23 вересня, Львівська ОДА презентує програми ревіталізації 16 пам’яток, до яких входить і Бродівський замок. Як уточнив Василь Петрик, для ревіталізації замку спільно з місцевою владою треба визначитися з функціональним призначенням цього об’єкта.

“Навіть ті руїни можна порятувати, принаймні законсервувати і поступово, поетапно виводити з руїни, щоб у Бродах було місце для туристичної родзинки. Принаймні таким способом будемо намагатися привернути увагу до пам’ятки”, – наголосив Василь Петрик.

До слова, департамент архітектури та містобудування ЛОДА спочатку пропонував Бродівський замок у переліку 24 пам’яток архітектури Львівщини на державну програму “Велика реставрація”. Але до остаточного списку він не потрапив.

Бродівський замок – пам'ятка архітектури національного значення XVII-XVIII століття. Фортифікаційна споруда складається з палацу, валів і бастіонів з казематами. До слова, це вже друга пам’ятка у Бродах, яка зазнала руйнувань: півроку тому обвалилася частина даху і колони оборонної синагоги.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля.