10:48, 24 листопада 2021

Суддя, який визнав Стуса “особливо небезпечним рецидивістом”, “вибив” собі підвищення пенсії

Окружний адмінсуд Києва розглядав позов судді у відставці понад вісім місяців.

Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов колишнього судді Київського обласного суду Петра Фещенка та зобов’язав Пенсійний фонд провести йому перерахунок у виплаті щомісячного довічного грошового утримання. Свого часу колишній служитель Феміди був головуючим у кримінальній справі, де українського поета Василя Стуса звинувачували в “антирадянській діяльності та пропаганді”.

Про це повідомляє Главком.

Зазначають, що колишній служитель Феміди наголосив у позові, що отримує щомісячну пенсію у розмірі 90% суддівської винагороди. Однак після зміни самого розміру виплат позивач почав домагатися перерахунку коштів у Головному управлінні Пенсійного фонду в Києві. Зокрема, наполягав на перерахунку, починаючи з січня 2020 року. Для цього надав довідку вже ліквідованого Апеляційного суду Київської області. Натомість Пенсійний фонд відповів відмовою.

Тоді Фещенко у березні 2021 року подав до суду. Окружний адмінсуд з’ясував, що право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 року народження і старші, які працювали суддями й вийшли у відставку.

Окремо суд посилався на твердження Конституційного суду, який вважає, що щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці має бути співмірним із суддівською винагородою, яку отримує чинний суддя. У разі збільшення розміру такої винагороди перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці має здійснюватися автоматично. 

До прикладу, нині оклад судді апеляційного суду становить понад 105 тисяч гривень. 

Окружний адмінсуд зробив висновок, що в екссудді Фещенка з’явилася підстава на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання після рішення Конституційного суду від 18 лютого 2020 року, який визнав неконституційним один із пунктів закону про судоустрій і статус суддів.

Крім цього, суд стягує з Пенсійного фонду на користь позивача 908 гривень судового збору.

Як відомо, Петро Фещенко був головуючим у кримінальній справі за обвинуваченням українського поета Василя Стуса в “антирадянській діяльності та пропаганді”. 2 жовтня 1980 року Фещенко дав Василю Стусу 10 років тюрми, половину з яких поет мав відбути у виправно-трудовій колонії, звідки той так і не повернувся. Суд також визнав Стуса “особливо небезпечним рецидивістом”. 

Видання додає, що ще один колишній одіозний служитель Феміди, який у 1987 році засудив до розстрілу бійця Української повстанської армії Івана Гончарука, вже виграв подібний процес і вибив собі “гігантську пенсію”. Ідеться про екссуддю Апеляційного суду Волинської області Бориса Плахтія. Торік за рішенням суду йому перерахували виплати, тепер суддя у відставці отримує понад 200 тисяч гривень щомісяця.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що журналісти розкрили деякі деталі про слідчого Анатолія Селюка, що вів справу Стуса

Схожі матеріали

василь_стус_2.jpg

Стус — 83

Справа Стуса

“Крапку поставлено”: Медведчук не оскаржив рішення суду щодо “Справи Стуса”

Справа Стуса

Справа Стуса: Суд зобов'язав Медведчука сплатити видавництву Vivat майже 300 тисяч гривень

stus.jpg

У Краматорську встановили пам'ятник Василю Стусу

Справа Стуса

Справа Стуса: Завдяки судовому процесу видавництво продало понад 100 тисяч примірників

42e01588-efb5-4f0a-8dee-dfadf22e9237.jpg

У Краматорську відкрили ще один пам’ятник Василю Стусу

dysydenty 1100х400.jpg

Дисиденти. Історії політв'язнів радянського режиму

стус.jpg

ДБР зобов'язали відкрити кримінальне провадження щодо вбивства Стуса

Справа Стуса

Оголосили топ-30 найзнаковіших книжок часів Незалежності