09:20, 7 квітня 2021

Зруйновані львівські пам'ятки перенесуть у доповнену реальність

За допомогою мобільного додатка можна буде не лише роздивитись втрачені міські пам’ятки, а й “зробити селфі” на їх фоні. 

 

169623802_270408454630767_4714042465591711774_n.jpg
Відтворений вигляд Високого замку у XVI столітті Фото Ігоря Ковалишина

Команда львівських стартаперів відтворює 3D моделі втрачених пам’яток міста, які можна буде оглядати за допомогою спеціального мобільного додатка. Автори уже проробили вигляд Високого замку у XVI ст. У розробці – моделі Низького замку, синагоги “Золота Роза”, Краківської та Галицької міських брам.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Усі відтворені моделі стануть доступні у мобільному додатку – їх можна буде роздивитись за допомогою камери телефону. Окрім того, на місці втраченої пам’ятки зі спеціального  інформаційного стенду можна буде відсканувати QR-код і, навівши камеру мобільного на руїну, побачити втрачену пам’ятку у реальному розмірі. Також у додаток вмонтують багатомовний аудіогід і навіть можна буде зробити селфі на фоні нині втраченої споруди.

Засновник стартапу Ігор Ковалишин розповів, що зараз його команда тестує перші напрацювання. Їх планують представити вже влітку. Йдеться про Високий замок, Низький замок (на його місці зараз розташований художній вернісаж), а також синагогу “Золота Роза”.

Розробники консультуються із вченими, істориками, архітекторами.

“Нам принципова історична достовірність. Ми працюємо з фаховими істориками, на основі наукових праць розробляємо 3D моделі”, – розповів Ігор Ковалишин.

Окрім самої моделі, програмісти планують відтворити легенду захоплення замку військами Максима Кривоноса, додати анімацію.

Команда співпрацює з міською радою, ТІЦом і Центром розвитку туризму.

“Наш стартап має соціальну складову – плануємо співпрацювати з благодійними фондами і виділяти гроші для відновлення ще не повністю зруйнованих пам’яток. Наприклад, у додатку буде кнопочка “Donate”, за допомогою якої користувач зможе пожертвувати кошти або купити цеглинку на реставрацію”, – пояснив Ігор Ковалишин.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Львівський історичний музей запрацює у форматі доповненої реальності. Фахівці оцифровують 64 експонати з 10 локацій.