09:34, 29 квітня 2021

“ПереФарбований лис": З’явився подкаст про психологію персонажів української літератури

Автори проєкту аналізуватимуть твори, внесені до шкільної програми, не з літературознавчої точки зору, а опираючись на психологічні моделі.

Перефарбований лис
chytomo.com

В Україні запустили подкаст про психологію персонажів української літератури “ПереФарбований лис”. Для перших трьох випусків обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка, які вивчають в рамках шкільної прогами.

Про це повідомляє “Читомо”.

Авторками подкасту є освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко. Вони аналізуватимуть твори зі шкільної програми не з літературознавчої точки зору, а з огляду на поведінкові сценарії і психологічні моделі.

“Ми зауважили, що література зазвичай дуже уважно змальовує емоційні переживання та роздуми персонажів. І це є багатим матеріалом для аналізу психологічних моделей поведінки та дослідження формування стереотипів. Українська література є частиною нашої культури, а отже, певні моделі поведінки, висвітлені в літературних творах, можуть бути актуальними і досі. Тож нам захотілось перечитати класичні твори, проаналізувати психологію персонажів і зіставити з сучасністю. Оскільки умови життя людей змінюються, то має змінюватися ї їхній світогляд. Ось нам і стало цікаво перевірити, чи дійсно це так”, – розповіла Валентина Мержиєвська.

Вона зізналася, що в першому сезоні подкасту вирішили звертати увагу на не дуже об’ємні твори, щоб встигати їх перечитувати. 

“Але маємо намір розібрати більшість літературних творів зі шкільної програми”, – зауважила Мержиєвська.

Для перших трьох випусків обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка. 

Перший епізод про казку Франка “Фарбований лис” вже можна послухати на різних платформах, зокрема SoundCloud та Youtube.

Нові випуски “ПереФарбованого лиса” будуть виходити щотижня.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на YouTube-каналі Інституту нацпам'яті запустили проєкт для учнів “Діалоги про війну”. У межах проєкту ветерани намагаються пояснити дітям, що таке війна та чому Росія прагне захопити Україну.