На Полтавщині обікрали етнографічний музей. Власник просить про допомогу
Щоб зберегти експонати, які залишились, музейники просять небайдужих допомогти зібрати кошти на якісну систему охорони.
На Полтавщині, у селі Козубівка Хорольського району, вандали розгромили та обікарали етнографічну збірку “Дерево” приватного музею старожитностей. Вандали забрали давні сорочки, вишиті рушники, пояси, срібні прикраси , намиста, ікону. Припускають, що експонати викрили для подальшого продажу.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив власник та засновник Етнографічної збірки “Древо” Едуард Крутько.
“Те, що збиралося роками і мало служити для людей розтоптали, зірвали і купою зібгали у торби і вивезли кудись... На сьогодні експозицію порушено, що не вкрали частково було вивезено у надійний заклад. Страшно втратити не матеріальні цінності, страшно втратити історію, кращі зразки мистецтва яке творили наші пра-пра, страшно втратити те, що з таким трепетом знаходилось, вивчалося, зберігалося. Хто був на екскурсіях знає, що ледь не кожна річ має свою історію, пов'язаних з нею родин, людей”, – написав Крутько.
Він додав, що до музею приїздили сотні гостей зі всієї України.
Водночас він попросив інших колекціонерів, музейників та “тих, хто буває на інтернет-майданчиках з продажу” приглянутись, чи їм не трапляться крадені речі. Світлини втраченого чоловік прикріпив окремим постом.
Колекціонер-етнограф зазначив, що питання із системою безпеки у музеї “стояло давно”, а сигналізація “не працювала злагоджено, як хотілося б”. Зокрема саме в ту ніч, коли обікрали збірку, у селі не працював інтернет.
Відтак без належної системи безпеки повноцінно відновити роботу музею не вдасться.
“Самотужки зробити це я не міг ні тоді, ні зараз, за попередніми розрахунками охоронної компанії повноцінний захист такого об'єкту, з усією апаратурою обійдеться від 20 до 30 тисяч гривень”, – написав Крутько.
Тож етнограф просить небайдужих допомогти зібрати кошти на охорону, аби вберегти те, що залишилось, і музей знову міг працювати у звичному форматі.
Реквізити:
Monobank: 5375411406128202
ПриватБанк: 4149439313489282
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що працівницю львівського музею судитимуть за втрату рідкісних видань XVI-XVII століть.