10:48, 3 вересня 2021

Працівницю львівського музею судитимуть за втрату рідкісних видань XVI-XVII століть

Серед зниклих книг – “Апостол” Івана Федоровича. Загальну суму збитків оцінили у понад 8.5 мільйонів гривень.

NBUV_Vernadskogo_2015_27.JPG
uk.wikipedia.org

Прокурори Галицької окружної прокуратури  скерували до суду обвинувальний акт стосовно завідуючої відділом Музею мистецтва староукраїнської книги ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького. Жінці закидають службовк недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної прокуратури.

За даними слідства, службовиця не забезпечила збереження ввірених їй реліквій, що призвело до втрати низки давніх музейних  книжок, які які мають велику історичну цінність та є надбанням культурної спадщини. Йдеться про “Апостол” Івана Федоровича 1574 року видання, “Євангеліє” Святодухівського братства 1575 року видання та “Ключ розуміння” Ґалятовського Йоаникія 1665 року видання.

“Таким чином, внаслідок неналежного виконання обвинуваченою своїх службових обов’язків, державі спричинено матеріальну шкоду на загальну суму понад 8,5 мільйонів гривень”, – заявили у прокуратурі.

Поліція розслідувала справу ще з 2017 року. Тоді новопризначений директор галереї Тарас Возняк заявив про рекордну крадіжку стародруків із музею – понад 400 музейних предметів, частину з яких  підмінили.

Львівський “Апостол” або “Діяння та послання апостольські” – перша друкована книга в Україні, видана у лютому 1574 року Іваном Федоровичем у Львові.

Це богослужбова книга, що містить частини Старого й Нового Заповіту.

Львівський “Апостол” несе велику наукову й історичну цінність як первенець книгодрукування в Україні. Відомо понад 90 примірників цього видання.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що через Одеську митницю намагались вивезти старовинний рукопис XVIII століття.