09:06, 5 квітня 2021

Художниця створила геопоетичну карту з віршами Ліни Костенко

Пошук деяких географічних об'єктів, про які писала Ліна Костенко, для художниці Олени Павлової став мало не детективною історією.

Ліна Костенко
dyvys.info

Художниця Олена Павлова обрала кілька десятків віршів Ліни Костенко, у яких згадані різноманітні географічні об'єкти, та розмістила їх на карті сучасної України.

Про це павлова написала на своїй сторінці у Facebook.

“Давно про це думала і нарешті створила для себе карту України з віршами Ліни Костенко. Обрала чотири десятки її віршів, де згадані міста річки та інші географічні об'єкти – і розмістила їх на цій геопоетичній карті”, – розповіла Павлова.

Вона зізналася, що, можливо, не всі позначки поставила правильно. Мовляв, пошуки деяких із них – “майже детективна історія”.

“Дуже хотілося поставити маркер з віршами про український степ і скіфську бабу, обрала на власний розсуд природні заповідники, де вони є. Також не знаю точно, де був останній київський концерт Ойстраха, але за описом обрали консерваторію...де поставити точку Базавлук? Є річка (що тече через село Гуляйполе, але то інше Гуляйполе). Але то йдеться про тепер затоплений острів, де були пороги”, – зазначила авторка.

Павлова обіцяла, що карта буде доповнюватись і сподівається, що завдяки її розробці поціновувачі літературти плануватимуть свої поетичні мандрівки і прогулянки.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Ліну Костенко можуть висунути на Нобелівську премію з літератури.