Інститут нацпам'яті випустив ролик, який розвінчує радянські міфи про День перемоги
В УІНП вважають, що розвінчування радянських міфів заважатиме сучасній Росії “монополізувати” перемогу Червоної армії над нацизмом у Другій світовій війні.
Український інститут національної пам'яті презентував відеоролик, створений у межах проєкту “Війна і міф”. У ньому дослідники розвіють головні меседжі радянської пропаганди про Другу світову, які Кремль активно розповсюджує не лише в Україні чи Росії, а й по всьому світу.
Про це повідомили на офіційному сайті УІНП.
В Інституті національної пам'яті нагадали, що Російська Федерація наразі використовує форми і сенси радянської воєнної пропаганди та надалі культивує міфи довкола Другої світової війни.
“Міфи про Другу світову розповсюджуються російською пропагандою не лише на теренах України і Росії, а й у всьому світі. Таке поширення зумовлене тим, що ця пропаганда спирається на суспільні стереотипи, які формувалися тоталітарним режимом багато років”, – йдеться в повідомленні.
На думку дослідників з Інституту нацпам'яті, розвінчування радянських міфів заважатиме сучасній Росії монополізувати перемогу Червоної армії над нацизмом. Адже в її лавах боролися мільйони українців та представників інших національностей. Крім того, наголошують історики, ця перемога не повинна стати виправданням агресії теперішньої російської влади в інших країнах, зокрема в Україні, коли свої дії виправдовують тим, що “ми не можемо бути агресорами, адже ми звільнили світ від Гітлера”.
“У ролику ми розвінчуємо міф про те, що “День Перемоги" в Радянському Союзі був завжди “святом всенародного торжества”. Акцентуємо, що відзначення 9 травня, як “Дня перемоги”, виникло лише в “брежнєвські часи", коли комуністична партія посилала патріотичну риторику. Зауважуємо, що в період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак “День перемоги” до них не відносився. Нагадуємо, що наразі “День перемоги” використовує путінська Росія у свої пропагандистській роботі”, – йдеться в описі до відероботи.
Головною метою відеопроєкту “Війна і міф” є деконструкція радянських міфів та перешкоджання використанню історії Другої світової війни в політичних та пропагандистських цілях, зокрема країною-агресором.
Формат проєкту – кількахвилинні ролики з потужним відеорядом (хроніка, інфографіка, анімація, карти, архівні світлини, моушн-графіка). Цей проєкт є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що В УІНП запустили акцію #РодинніІсторіїВійни, в рамках якої закликали ділиться у соцмережах сімейними розповідями про Другу світову