16:16, 22 березня 2021

Якою була мережа ОУН: дослідники створили інтерактивну базу даних

Автори проєкту розробили мапу з обласними, районними та низовими осередками організації.

FB_IMG_1616421762741.jpg
facebook.com/volodymyr.viatrovych

25 березня Центр досліджень визвольного руху спільно із Texty.org.ua презентують інтерактивну базу даних, яка відображає мережу ОУН на території України початку 1940-х років.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України Володимир В'ятрович.

“Результати досліджень нанесли на інтерактивну мапу. До кожного обласного центру також створили інформаційну довідку”, — розповів В'ятрович.

Так, за його словами, для Східної, Південної, Північної та Центральної України встановлено географічні точки до кожного низового осередку ОУН. Для Західної України — на рівні областей та районів.

“Дослідники Центру пропрацювали сотні джерел та архівних документів, щоб створити таку базу даних”, — підкреслив В'ятрович.

Автори проєкту зазначають, що ця “дата-історія” буде доповнюватися залежно від підготовки та знаходження нової інформації. 

 У зв’язку з карантинними обмеженнями презентація відбудеться онлайн — на Фейсбук-сторінках Центру досліджень визвольного руху та Texty.org.ua.

Нагадаємо, раніше Центр досліджень визвольного руху спільно з Архівом СБУ опублікував колекцію “Львівський псевдособор 1946 року у документах НКВД” . Дослідники показали 33 документи про операцію з ліквідації Української греко-католицької церкви.